Saraçhane Parkında Mısır direnişine destek

Saraçhane Parkında Mısır direnişine destek


Mısır’da gerçekleştirilen askeri darbenin 2. yıldönümünde Saraçhane parkında bir araya gelen Müslümanlar, darbeyi lanetledi.

İstanbul’da yaşayan Mısırlıların öncülüğünde Fatih’te Saraçhane Parkında, Mısır Müslümanları ile dayanışma etkinliği gerçekleştirildi.

İftar vakti Saraçhane parkında bir araya gelen Müslümanlar, iftar sonrası yapılan konuşmaların ardından meydanda teravih namazı kıldı.

Mısır’da ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Dr. Muhammed Mursi’ye karşı yapılmış olan darbenin yıldönümünde, darbeye karşı tavır göstermek, oradaki Müslümanlara desteği sürdürmek ve meseleyi canlı tutmak için gerçekleştirilen programa İstanbul’da bulunan bazı Sivil Toplum Kuruluşları da destek verdi.

Darbeci Sisi polisinin Mısırlı Müslümanlara yönelik zulmüne dikkat çekmek için yapılan tiyatral etkinliklerde ise, Sisi cuntasına lanet yağdırıldı. Saraçhanedeki program, meydanda kılınan teravih namazının ardından, yapılan dua ile  sona erdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
3 komutan DAEŞ'den ayrılıp muhaliflere katıldı
Türkiye
Düğünde dolara izin yok
Dünya
Suriyeliler de dolara karşı harekete geçti

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu