Erdoğan Millet Camii'yi dualarla açtı

Erdoğan Millet Camii'yi dualarla açtı


Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı içindeki Millet Camii'nin açılışında konuştu. Yaptığı konuşmada camiinin özelliklerine dair pek çok ayrıntıyı paylaşan Erdoğan, camiye girildiğinde Müslümanları karşılayan ayeti açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı içindeki camiinin açılışında konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

"Bizim medeniyetimizin en önemli unsurları camiilerdir. Her bir cami bizim coğrafyamız için bir mühürdür. Bizim ibadet mekanlarımızın büyüklüğü ve güzelliği, bu beldelere kattıkları anlam sebebiyledir. Bugün nerede bir kubbe bir minare varsa, orası Müslüman yurdudur. Günde 5 vakit namaza o kubbelerin altında durulur. Camilerin büyüklüğü ve güzelliği, bu bakımdan bizim için anlamlı. Nasıl İstanbul'da yeditepe denilince 7 camii akla geliyorsa, Ankara'yı da aynı hale getireceğiz."

"İftar ve sahur yapmak bize ağır geliyor"

"Bu mübarek ayı hem bireysel, hem toplu olarak en güzel şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Ama dünyanın bir çok yerinde bu ruha uygun hareket edilmiyor. Suriye'de, Mısır'da yaşanan sıkıntılar, maruz kaldıkları zulüm bu mübarek günlerin mesajına tamamen ters. Orucun ve namazın dahi yasaklandığı yerlerde hayat mücadelesi verdiğini biliyoruz. Müslümanların Mescid-i Aksa'ya alınmadığını biliyoruz. Afrika'daki kardeşlerimizin açlıkla pençeleştiğini düşününce, sahur ve iftar yapmak bize ağır geliyor.

Camide Müslümanları karşılayan ayet

Erdoğan, Müslümanları camiye girdiğinde karşılayan ayetin, Rad suresi 24'üncü ayet olduğunu açıkladı. O ayetin meali ise şöyle; "Sabrettiğinize karşılık size selam olsun. Dünya yurdunun sonu cennet, ne güzeldir!"

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu