Paralelden eşcinsellere destek

Paralelden eşcinsellere destek


Paralel devlet yapılanmasının basın organlarından zaman gazetesinin köşe yazarı Şahin Alpay, zaman gazetesindeki köşesinde LGBTİ oluşumunun geçtiğimiz günlerde yaptığı yürüyüşe destek mahiyetinde bir yazı kaleme aldı.

Zaman gazetesi yazarı Alpay, köşesinde önce LGBTİ’lilerin dünyadaki özgürlüklerini bir bir anlatıp, ülkemizde bu tür yürüyüşlere yapılan müdahelelerin demokratik özgürlüklerle çeliştiğini ifade etmesi kamuoyunun tepkisine neden oldu.

Üç aylar gibi kutsal sayılan bir zaman diliminde eşcinsel yürüyüşlerine verilen tepkileri eleştiren Alpay, köşesinde şu ifadelere yer verdi: “Polis biber gazı ve tazyikli suyla sert bir şekilde müdahale ederek yürüyüşün yapılmasını engelledi. Temel haklar bir kez daha çiğnendi; yurttaşlar itilip kakıldı; Türkiye'nin demokratik dünyada giderek kötüleyen imajı bir darbe daha yedi.”

Polislerin yürüyüşe müdahele etmesini temel hakların çiğnenmesi olarak gören Alpay, acaba Ramazan ayında Müslümanların onurunu çiğneyen bu “onur yürüyüşlerini(!)” hangi demokratik hakla izah edecektir.

İslam’a ve onun kutsallarına yapılan hakaretin hiçbir demokratik hak ve özgürlüklerle izah edilmeyeceğini anlamayan/anlamak istemeyen Şahin Alpay, yazısının sonunda şu temennilere yer veriyor: “Bütün yurttaşların temel hak ve özgürlüklerinin kabul görmesi,  ayrımcılığın son bulması için Türkiye'nin gidecek çok yolu var. 28 Haziran günü CHP ve HDP milletvekillerinin “Onur Yürüyüşü”nde polis müdahalesine el ele tutuşarak direnmeleri, insan hakları ve insanlık onuru için verilen mücadelenin bizde de er geç kazanılacağına dair belki en umut verici işaretti."

Münir Aydın - Haber Yorum

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

 • Kaan Özden

  10 Temmuz 2015 17:39

  Cevap Ver

  Alpay'ın ayrımcılık dediği şey, düpedüz sapkınlık hali olanların, ailelerimize evlatlarımıza sosyal ve iş çevrelerine bu lgbt hastalarının tedavi görmeden alınmayışları. Ayrımcıyım her daim bu durumda.

 • ÖMER

  09 Temmuz 2015 12:18

  Cevap Ver

  Gerçekten anlamak ta zorluk çekiyorum ıslam dinin de ve hoca efendinin kitaplar da iki kavmin bu sebepten helak olduğun öğrendik ama şimdi bunun bir hak OLDUĞUNU yazıp çizenlere sorarım siz helak olmuş hangi kavimdesiniz bu nasıl islami çizgi ve nasıl bir zihniyet neye hizmet anlamakta zorluk çekiyorum

 • msg

  05 Temmuz 2015 09:26

  Cevap Ver

  Gazetele her türlü insan var adam düşüncelerini dile getirmiş.Hizmet biterse yasinler ya yalaka olur yada işidçi hoşunuza gider mi.

 • Edanur

  02 Temmuz 2015 16:20

  Cevap Ver

  Bu gazete neye hizmet ediyor.Nasıl bir ahlaksizligi savunuyor sunuz?

 • Gardiyan

  01 Temmuz 2015 22:59

  Cevap Ver

  Parelde toplarında yer aldığını bu vesile ile öğrenmiş olduk.

 • Yasin

  01 Temmuz 2015 21:25

  Cevap Ver

  Fetö örgütü artık titanik gemisi gibi oldu gemi buz dağına çarptığından beri batıyor. Bir kısım uyandı ve filikalara binip kaçarak kurtuldu. Ama hala sarhoşlukları devam edip uyanamayan bir kesim var. Gemi batarken saçmalayıp duruyorlar. Artık batsa da gemileri, şu millette kurtulsa şu ahmak takımından.

 • osmanak

  30 Haziran 2015 21:20

  Cevap Ver

  Sende sapikmisin

 • sezar

  30 Haziran 2015 21:13

  Cevap Ver

  Bu zamana kadar hicbir islerinde Allah ve resulunu s.a.v. benimsemis herzaman gucluden yana tavir almis,munafikligin butun alametlerini gostermis bir sistemin kose yazarinin homolarla beraber ayni temennilerde bulunmasina şaşmamak gerek

Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu