Mark Zuckerberg Eşcinsel mi? Facebook Celebrate Pride Nedir?

Mark Zuckerberg Eşcinsel mi? Facebook Celebrate Pride Nedir?


Facebook’un kurucusu ve başarı hikayesiyle filmi dahi yapılan Mark Zuckerberg, birkaç dakika önce Facebook’ta olan profil resmini değiştirdi ve bir bağlantı paylaştı.

Mark Zuckerberg, birkaç dakika önce Facebook profilindeki resmini değiştirdikten sonra anlık olarak olay oldu. Normal bir profil fotoğrafına sahip olan Mark, az önce resmini 7 renkli gökkuşağı renkleri resmiyle güncelledi.Bu olaydan sonra Mark Zuckerberg eşcinsel miiddialarıyla gündeme geldi. Peki gerçekten Mark Zuckerberg eşcinsel mi?
 

Kullanıcılar tarafından Mark Zuckerberg eşcinsel iddialarına yol açan gelişme, herkesi şaşırttı. İnsanlar bunu Mark Zuckerberg eşcinsel olarak değerlendirse de aslında olaylar öyle değil. Mark Zuckerberg, bu resimle beraber bir Facebook linki paylaştı.

 

 

Let’s Celebrate Pride başlığıyla paylaşılan gönderiye tıkladığınızda Facebook karşınıza bir profil fotoğrafı filtresi çıkarıyor ve profil fotoğrafınıza bu renkleri üst filtre olarak ekliyor, arkaplanda sizin resminiz ise aynı şekilde duruyor. Bunu Türkçe’ye çevirdiğimizde “Gururlu olmayı kutlayalım!” anlamına geliyor.

Bu olay aslında şununla ilgili, bugün itibariyle Amerika Birleşik Devletleri’nde eşcinsel evlilik artık yasallaştı ve bunu kutlamak için Facebook, böyle bir etkinlik başlattı.

Eşcinsellerin toplum tarafından dışlanmasına tepki olarak ve ABD’de eşcinsel evliliğin yasallaşması adına Facebook böyle bir adım atmış. Biliyorsunuz her internet sitesi Kadın ve Erkek olarak iki cinsiyet sunarken Facebook Erkek (ağırlıklı), Kadın (ağırlıklı) gibi seçenekler de sunuyordu.

Facebook’un böyle bir adım atmasıysa Mark Zuckerberg eşcinseldir anlamına gelmiyor. Sadece Facebook eşcinsel olmaktan gurur duyup toplum baskısına karşı korkulmaması gerektiğini böyle bir aktiviteyle başlattı. Bu servise buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Aynı zamanda bu profil resmi, Ülkemizde bilmeyen gençler tarafından kullanılmaya başlandı.

Kaynak: BugAtolyesi.Com

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kadir Topbaş istifa etti
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu