Ak Parti'den Abdullah Gül açıklaması

Ak Parti'den Abdullah Gül açıklaması


Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül;'e yönelik açıklamalar yaptı.

Abdullah Gül'le ilgili tartışmalarla ilgiliaçıklama yapan Hüseyin Çelik,başkaları yüzünden Abdullah Gül'e tepki gösterilmesinin yakışıksız olduğunu söyledi.

Çelik şu ifadeleri kullandı;

7 YIL ŞEREFİYLE CUMHURBAŞKANLIĞI YAPTI

Abdullah Gül'le yaptığım görüşmeler sonrası konuşuyorum. Abdullah bey Ak Parti'ye zara verecek, Ak Parti'ye sıkıntı yaratacak bir tavırdı olmadı, olmazda. Ben, Abdullah Gül'ün Ahmet Sever'in kitabıyla değerlendirilmesini doğru bulmam. Biz Abdullah beyin kendi ağzından ne duyarsak onu esas kabul ederiz. Abdullah Gül bu partinin kurucusudur, ilk Başbakanı'dır, ilk Cumhurbaşkanı'dır. Bu parti erkanındandır ve her zaman Tayyip beyin ardından ikinci adamı olarak kabul edilmiştir. Son derece saygıdeğer bir insandır, 7 yıl şerefiyle Cumhurbaşkanlığı yapmıştır.

EDEP SINIRLARI AŞILIYOR

Sözde bize destek olan yazarların, hatta bizim partililerimizin sayın Gül'le ilgili yakışıksız ifadeler vardır. Hiç birimizin sorgulanmaz değil ama hiç kimsenin terbiyesizleşmek ve edep sınırlarını aşmak gibi bir hakkı yoktur. Ve bunun bize de yakışmadığını düşünüyorum

Abdullah Gül'le yaptığı görüşmelerde, Gül'ün Ak Parti'nin davetine 'Evet' diyeceğini ifade eden Hüseyin Çelik sözlerini şöyle sürdürdü;

ABDULLAH GÜL 'BEN YOKUM' DEMEZ

Abdullah Gül'e bu parti günün birinde 'Size şurada görev düşüyor' diye bir uzlaşmayla bir davet söz konusu olduğunda, sayın Gül 'Ben yokum' demez. Ama bugün için böyle bir şey söz konusu değildir. Ama sayın Gül dönemliklerle parti kuracak, aday olacak diye bir şey söz konusu olmaz. Ben kendi açıklamaları üzerine bunu söylüyorum. Bir davet söz konusu olursa gelir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Erbil'de İsrail bayrağıyla kutlama

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu