AK Parti'den dengeleri değiştirecek teklif!

AK Parti'den dengeleri değiştirecek teklif!


AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 24. Dönem'de verdiği ancak kadük kalan üç ayrı yasa teklifini yeniledi.

Külünk'ün Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Milletvekili Seçimi Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, yurtdışı seçim çevresine yönelik "Yurtdışı Milletvekilliği" kontenjanı oluşturulması ve TBMM milletvekili üye sayısının arttırılmasını içeriyor.

Teklifle, TBMM'nin çalışma düzeni, komisyon ve Genel Kurul karar ve temsil oranlarının korunması ve illerdekimilletvekili sayısı değişmeden, 550 milletvekiline 10 "Yurtdışı Milletvekili" eklenmesi öngörülüyor.

Teklifle, yurtdışı seçim çevresi için milletvekili dağılımı; nüfus yoğunluğu, sosyo-kültürel etkiler ve coğrafi pozisyon dikkate alınarak Avrupa, Güney ve Kuzey Amerika, Afrika, Asya ve Avustralya olmak üzere beş esas bölgede dağılım yapılması yer alıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • Ahmet Dönmeztürk

    26 Haziran 2015 10:08

    Cevap Ver

    Beyefendi hazretleri bir zahmet milletin kesesinden, cebinden giden bu muthiş haberin içeriği olarak, sen 540 vekil Türkiye'den 10 tanesi de yurt dışından olsun.Nasıl müthiş bir teklif değil mi? Aslında 550'ye çıkarmak dahi insafsızlık ve israf ve milletin cebinden çıkan masraf demektir. 450'yi neden 550 yaptınız? Belli grupları memnun etmek için mi? Hayır bu müsrifliğin cezasını çekeceksiniz.550 yı artık geçmeyin zulüm olur, milletin cebinden çalınan para olur Bay Külünk.

Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
Almanya 'dan beklenmedik hareket!

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu