Kur’an’ı kerim ve dini kitaplara büyük ilgi

Kur’an’ı kerim ve dini kitaplara büyük ilgi

  • 24 Haziran 2015 10:56


Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Kur’an’ı kerim ve dini kitaplara yoğun bir talebin olduğunu belirten kitap satıcıları Ramazan ayında Kur’an’ı Kerim ve dini kitap satışlarının arttığını belirttiler.

Ramazan ayının gelmesi ve okulların tatile girmesi ile birlikte başlayan Yaz Kur’an kurslarından dolayı Kur’an’ı Kerim ve dini içerikli kitapların satışlarında ciddi manada bir artışın yaşandığını kaydeden kitap satıcıları, bu durumdan memnun olduklarını ifade ettiler.

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte dini kitaplarda, özellikle de oruç fıkhı ile ilgili kitapların talep edildiğini ve oruç ile ilgili konuları içeren kitapların satışında önemli oranda bir artış yaşandığını kaydeden kitap satıcıları, kitaplara olan ilginin ise memnuniyet verici olduğunu sözlerine eklediler.

“Halkımızın Kur’an’ı Kerim ile dini kitaplara ilgisi çok güzel”

Kitap satışları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan kitap satıcısı Mehmet İzzet Dinçer, Ramazan ayı münasebetiyle Kur’an’ı Kerim ve Elifbaların yanı sıra cüz halinde olan Kur’anlara teveccühün oldukça fazla olduğunu belirterek, “Halkımızın Kur’an’ı Kerim ile dini kitaplara ilgisi çok güzel.”dedi.

“Ramazan ayı vesilesiyle dini kitaplara yönelikte bir talep var”

Ramazan ayı vesilesiyle dini kitaplara yönelikte bir talebinde olduğunu belirten Dinçer, “Renkli olan Kur’an’ı Kerimler daha çok tercih ediliyor. Yaşlılarımız olsun, gençlerimiz olsun; okunaklı Kur’an’ı Kerimleri daha çok istiyorlar. Ramazan ayı vesilesiyle dini kitaplara yönelikte bir talep söz konusu. Vatandaş gelip bizden istiyor. Bizlerde vatandaşlarımızın ihtiyacı olan kitapları temin edip veriyoruz.”ifadelerini kullandı.

Yaz Kur’an kurslarının başlamasından dolayı, halkın Kur’an öğrenme ve öğretme isteğinden dolayı çocuklarını kurslara yönlendirmelerinin çok güzel gelişmeler olduğunu belirten Dinçer, kurslardan ve Camilerden de kendilerine bu yönde taleplerin olduğunu, Camilerden ve Kuran Kurslarından kendilerine gelen talepleri de karşıladıklarını belirtti.

Elifbaların ardından tecvit ve dini bilgileri içeren kitapların da yoğun olarak talep edildiğini belirten bir diğer kitap satıcısı Bahattin Esen ise, Ramazan ayında mukabeleler ile Yaz Kur’an kurslarının başlamasından dolayı diğer günlere oranla Kur’an ve kitap satışlarında artışın gözle görülür bir seviyede olduğunu söyledi.

Kur’an-ı Kerimler de genelde bilgisayar hattı olanların ve hatları daha sık ve net olanların tercih edildiğini belirten Esen, “Kur’an ve Elifba kitaplarına bir yönelme var. Çocuklar pratik, orta boy olarak taşınanları, yaşlılar ise büyük yazılı olanları tercih ediyorlar.” diye konuştu.

“Ramazan ayı Kur’an kerimin mealini okumak için bir fırsattır”

Mealli Kur’an’ı Kerimlerin okunması tavsiyesinde bulunan Esen,  sözlerini şöyle bitirdi:

“Kur’an’ı Kerim Arapça olduğundan dolayı, anlamak adına vatandaşlarımızın meallere de önem vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu minvalde Ramazan ayıda Kur’an Kerimin mealini okumak için bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmek gerekiyor. Ramazan ayı sebebi ile oruçla ilgili kitapları çok soruyorlar. Doğru bilgi olması anlamında kaynakları müspet olan kitapları öneriyor ve satıyoruz.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu