Harçlıklarıyla prototip araç ürettiler

Harçlıklarıyla prototip araç ürettiler

  • 22 Haziran 2015 11:11


Çay Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü öğrencileri, hurdalıklardan topladıkları malzemeler ve burslarından arttırdıkları paralarla prototip motorlu araç ürettiler.

Çay Meslek Yüksekokulu'nun  Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü öğretmenleri, öğrencilerinden hurdalıklardan toplanılması koşuluyla prototip motorlu araç yapılması istedi.

Okulun Müdürü Doç. Dr. Celal Demir, yaptığı açıklamada, araçların her bir parçasının başka bir araca ait olduğunu söyleyerek, şunları belirtti:

"Çocuklar, hurdalardan araç üretiyorlar. Bizler istesek yeni malzemeler alabiliriz ama bunu bilerek yapmıyoruz. Öğrencilerimiz atıl vaziyetteki malzemelerle kendi tasarımlarını ortaya çıkarıyorlar. Öğrenciler, daha sonra bu araçları yürütmeyi öğreniyorlar. Öğrenciler her türlü malzemeyi değerlendirdi. Bir motorun nasıl çalıştığını hareket ettiğini öğreniyorlar. Okuldaki araçların malzemelerini görüyorlar ama bir de bunu kendi tasarladıkları araçlara yerleştirerek görüyorlar. Bu, öğrencilere cesaret kazandırıyor. Bu çalışmalar, öğrencilerin gelişimine kesinlikle katkı sağlıyor. Ayrıca bu araçlardan biri, güneş enerjisi çalışması için gerekli çalışmalar yapılıyor."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Çocuklar Avanos'ta çanak atölyelerini gezdi
Türkiye
İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler başladı
Dünya
Hollande’dan Macron’a destek

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu