3. Köprü 'nün Ayaklarını Büst Yapacaklarmış

3. Köprü 'nün Ayaklarını Büst Yapacaklarmış


Bazı meslek odaları, 3. Köprü güzergahını içeren plan değişikliğinin iptaline ilişkin karar hakkında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda köprünün ayaklarının büst olarak kullanılabileceği gibi ibretlik bir fikir ortaya atıldı.

Türkiye'de, halkını zerre kadar umursamayan "istemezükçü" zihniyet inanılmaz bir fikir ortaya attı. Buna göre, Üçüncü Köprü tamamen iptal edilecek, köprünün hali hazırda yapılmış olan ayakları ise büst olarak kullanılacak. 

İşte o haber; 

Kuzey Ormanları Savunması ile Şehir Plancıları ve Mimarlar Odası’nın da aralarında bulunduğu meslek odaları, 3. Köprü güzergahını içeren plan değişikliğinin iptaline ilişkin karar hakkında basın toplantısı düzenledi.

Beşiktaş’ta bulunan Şehir Plancıları Odası’nda gerçekleşen toplantıda, 8. İdare Mahkemesi’nin “Kuzey Marmara-Beykoz-Boğaziçi Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Geçişi ile Sarıyer İlçesi-Rumelifeneri-Boğaziçi Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Geçişlerine İlişkin 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı Değişikliği"nin iptal kararı ele alındı.

PROJENİN BÜTÜNÜNÜN İPTALİ

Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası İstanbul şubelerinin açtığı ortak davada alınan iptal kararına ilişkin yapılan basın açıklamasında “3. Köprü artık 2 beton kuleden, Kuzey Marmara Otoyolu ise asfalt izinden ibarettir. Mahkeme plan değişikliklerinin İBB yerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayı ile yürürlüğe konmasını hukuka aykırı bulmuştur. Verilen kararla köprü ayaklarını her iki yakada 3. Köprü güzergahı ile bağlayacak ana koridorları içeren planlar iptal edilmiştir ki bu karar proje bütünlüğünün iptalini de gerektirir niteliktedir” ifadelerine yer verildi.

KÖPRÜNÜN AYAKLARINI BÜST YAPACAKLARMIŞ

Şehir Plancıları Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Yıkıcı, kararın Kuzey Ormanları için çok önemli olduğunu belirterek projenin derhal durdurulması gerektiğini savundu. Yıkıcı, “Köprü ayaklarıyla kalabilir, biz bunu Kuzey Ormanları büstü olarak da adlandırabiliriz” diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

 • süleyman gürler

  23 Haziran 2015 14:50

  Cevap Ver

  Problem yok! plan değişikliğini ya da projeyle ilgili gerekli planları IBB yapar.böylece hizmetler devam eder.durmak yok,kervan yürür.yürüyor!

 • sezar

  21 Haziran 2015 11:12

  Cevap Ver

  Bu zihniyetin,bu ulkenin ve bu milletin menfaatine calistiğina inanmak,en hafif tabirle gerizekaliliktir.sirf menffat icabi bunlara oy verenler, bir sekilde hayatini idame ettirebilmek icin kotu yola düşen hayat kadinlarinin bastigi pislik bile olamazlar.

 • Osmanli

  19 Haziran 2015 17:32

  Cevap Ver

  o Köprü yapilacak ve o ayaklaz zoruna gidenlerin miçina girecek

Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu