İsrail'in çocuk katliamı unutulmuyor!

İsrail'in çocuk katliamı unutulmuyor!

  • 19 Haziran 2015 09:20


İsrail'in geçen yıl Gazze sahiline düzenlediği saldırıda oğlu Zekeriyya'yı kaybeden Ahid Bekir, acılarının hala çok taze olduğunu ve Ramazan ayının "buruk" geçeceğini söyledi.

Gazze'de sahil kenarında top oynayan oğlu Zekeriyya (10) ile 3 kuzenini, geçen sene İsrail'in düzenlediği saldırıda kaybeden Ahid Bekir (55), olayın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen acılarının hala taze olduğunu ifade ederek, "Akşam ezanının yaklaşmasıyla evde artan temaşa ve oğlum Zekeriyya'nın şen sesinden uzak bir ramazanı nasıl geçireceğiz bilemiyorum. Ramazan sofrası, çocuk kahkahalarından yoksun kurulacak" dedi.

Ramazanda oğluyla yaşadığı bazı anılara değinen Bekir, "Bu sene Ramazan zor ve buruk geçecek. İsrail, çocuklarımızı bizden çalarak, hayatımızdaki tüm güzellikleri aldı. Bombaların paramparça ettiği vücutları, gece gündüz gözümün önünden gitmiyor. Sanki zaman, o gün durdu. Bir senedir, hüzün ayrılmaz parçamız olurken gülümseme evimize uğramaz oldu" diye konuştu.

Saldırı esnasında sahilde kardeşi Zekeriyya'yla birlikte olan erkek kardeşi Muntasır (14) ise o günü şöyle anlattı:

"Sahilde futbol oynuyorduk. Topumuz, balıkçı barakaların yanına düştü. Topu almak için ileri atılan bir kuzenim aniden İsrail füzesiyle vuruldu, oracıkta öldü. Hepimiz kaçmaya başladık. İkinci sonra da üçüncüsü füze atıldı. Aramızdan üç kişi daha öldü. Ben ve diğer iki çocuk yaralandık."

"Gazze'nin eski güzel günlerine dönmesinden başka bir şey istemiyorum" 

Yaşadıkları nedeniyle psikolojik rahatsızlıklara yakalanan Muntasır, "İşgalci İsrail askerleri, kardeşim ve kuzenlerimle, yaşama sevincimi de öldürdü. Ben şimdi kiminle vakit geçirip, yarenlik edeceğim. Vaktimin çoğunu uyuyarak geçiriyorum. Gazze'nin eskiden olduğu gibi kardeşlerimle sahilde top oynadığımız güzel günlerine dönmesinden başka bir şey istemiyorum" dedi. 

İsrail'in 17 Temmuz 2014'te Gazze'ye düzenlediği saldırıda sahilde oynayan, yaşları 9 ile 11 arasında değişen 4 çocuk hayatını kaybetmişti. Kameralara da yansıyan olay, uluslararası kamuoyunda infiale yol açmıştı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu