YAR-DER Ramazan ayına hazır

YAR-DER Ramazan ayına hazır

  • 16 Haziran 2015 13:00


İhtiyaç sahibi ve muhtaç ailelere yönelik yardım çalışmaları yapan Şanlıurfa Yardımeli Derneği (YAR-DER), Ramazan ayında yapacakları yardımlar için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Ramazan ayının yaklaştığı bu günlerde yardıma muhtaç insanlara yönelik yardımlarda da artış gözleniyor. Şanlıurfa YAR-DER, belirledikleri yardıma muhtaç insanlara yardım ulaştırmak için çalışmalarını son aşamaya getirdi.

Şanlıurfa YAR-DER, tespit ettiği yüzlerce yardıma muhtaç aileye Ramazan ayının ilk günlerinde yardım ulaştırmak için tüm hazırlıklarını tamamladı. Yaklaşık 200 aileye, içerisinde çeşitli gıda ürünleri bulunan gıda kolisi dağıtacak olan dernek yetkilileri, kendilerinde kayıtlı olan yardıma muhtaç insanlara ulaşmak için maddi durumu iyi olan hayır sahiplerinden destek beklediklerini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şanlıurfa YAR-DER Başkanı Mustafa Bozkurt, Ramazan ayının İslam âleminde yaşanan savaşların sona ermesine vesile olmasını diledi.

Ramazan ayının barış, kardeşlik ve yardımlaşma ayı olduğunu söyleyen Bozkurt, bu amaçla dernek olarak yardıma muhtaç yaklaşık 200 aileye gıda kolisi dağıtma hazırlığı yaptıklarını söyledi.

Dağıtacakları yardımlarla iftarını açan insanların kendilerine ve hayır sahiplerine yapacağı duaları beklediğini belirten Bozkurt, hayır sahiplerine çağrıda bulunarak kendilerinde isimleri kayıtlı daha fazla sayıda insana ulaşmak için hayır sahiplerinin desteklerini beklediklerini söyledi. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu