İbre erken seçime dönüyor!

İbre erken seçime dönüyor!


7 Haziran seçimlerinden sonra tek başına hükümet kurma yetkisi çıkaramayan siyasi partiler, seçimden sonra yeni bir haftaya girdi. Koalisyon umuduyla girilen haftada CHP ve MHP cephesinden gelen söylemler bu konudaki beklentileri zayıflattı.

Seçimden sonra yaşanan süreçte her parti kendi stratejisini belirliyor. Hamlelerini diğer partilerin atacakları adımlara göre belirleme stratejisi yürüten AK Parti, kendisinin dışında her hangi bir koalisyon olacağı düşüncesini taşımıyor. AK Parti koridorlarında HDP ile koalisyona neredeyse imkansız gözüyle bakılıyor. En çok MHP ve CHP alternatifleri dillendiriliyor. Ancak bu partilerin ileri sürdükleri şartlar bir koalisyon kurulmasının önündeki en önemli engel olarak ortaya çıkıyor.

ŞARTLAR ZORLANIR

AK Parti'nin hükümet kurma iradesine karşın diğer partilerin günlük strateji değiştirmeleri de koalisyon kurulmasını zorlaştıran unsurlardan birisi olarak öne çıkıyor. Tüm bu olumsuz şartlara rağmen AK Parti'de krizin, kaos değil, çözüm, huzur, ilerleme ve millet iradesinin belirlediği yolda yürüme kararlılığıyla hükümet kurulmasının şartları zorlanacak. AK Parti'nin, ülkenin birliğinden, beraberliğinden taviz vermeden üzerine düşen fedakarlığı yapacağı belirtilen istişare toplantılarda, iki önemli nokta üzerinde duruldu. Bunlardan birincisi koalisyon için tüm şartlar zorlanacak. Ülkenin birliğinden ve beraberliğinden taviz verilmeden. İkincisi de tüm çabalara rağmen erken seçim.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu