Gülen'den teselli: Güzel şeylerin arefesindeyiz!

Gülen'den teselli: Güzel şeylerin arefesindeyiz!


Hakkında yakalama kararı çıkartılan FETÖ lideri Fetullah Gülen, Pensilvanya’daki malikanesinde taraftarlarına mesaj için yayınlanan son sohbet kasetinde kitlenin dağılmaması için umut mesajları dağıttı.

''SIKINTILAR VAR AMA DAĞILMAYIN''

Güzel şeylerin arifesinde bulunulduğunu belirten Fetullah Gülen, çözülmeye başlayan cemaatine ümitli olmalarını tavsiye ederek “Bu türlü şeylerin arefesinde olabileceğimiz ümidini yaşamalı ve bu ümidi hep korumalıyız. Ama unutmayın, yine de oruç gibi bir sıkıntısı vardır arefenin… Yani o eltâfın, güzel şeylerin dalga dalga gelmesinden evvel bir kısım sıkıntılar da vardır.” uyarısını yaptı. “Fakat inşaallah şafaklar söker ve söken şafakları güneşler tulûlarıyla taçlandırırlar.” diye konuşan Gülen, ümit ettiğini belirterek müritlerine yeni kapıların açılacağını söyledi.

''KÖTÜLÜKLER NEFSİMİZDENDİR...''

Gülen, “Bir köyde, o köyün serkârı (idarecisi, işin başında olanı) kim ise; bir nâhiyede, o nâhiyenin serkârı kim ise; bir kasabada, o kasabanın serkârı kim ise; bir vilayette, o vilayetin serkârı kim ise, onun orada olan bütün olumsuzlukları kendinden bilmesi, basiretinin ve Allah'ı biliyor olmasının ifadesidir. Onları başkalarından bilmesi ise, nankörlüğünün, körlüğünün ve küstahlığının ifadesidir” diyerek başlarına gelecek her şey için kendilerini sorumlu tutmalarını istedi.

Harekete bağlı müritlerin “olumsuzluklardan kendilerini sorumlu tutuyorlarsa, çok iyi bilmeliler ki, şayet Cenâb-ı Hak onları muvakkaten bir kısım şefkat tokatlarına maruz bırakmışsa, tokatlıyorsa, bunlar gelip geçicidir” diyerek cemaat bağlılarından ümitsizliğe kapılamamalarını istedi.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu