"Cinayetlerin Üzeri Örtülmeye Çalışılıyor"

"Cinayetlerin Üzeri Örtülmeye Çalışılıyor"

  • 15 Haziran 2015 08:19


İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, işgal rejiminin uluslararası rapordan önce yaptığı açıklamanın cinayetleri örtmeye yönelik bir girişim olduğunu söylüyor.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak,İşgal ordusunun geçen yıl 17 temmuz'da Gazze sahilinde futbol oynayan 4 çocuğun ölümüyle ilgili davayı kimseye ceza vermeden kapatmasını değerlendirdi.

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada, işgalcilerin yalanlarına kimsenin inanmayacağını ifade etti.

israil askerlerinin işlediği cinayetin yerel ve uluslararası medya organları tarafından sesli ve görüntülü olarak kaydedildiğini bildiren Er-Reşak, işlenen cinayetlerin zaman aşımına uğramayacağını ve bu cinayeti işleyenlere adalet elinin birgün mutlaka uzanacağını söyledi.

Birleşmiş Milletler'e bağlı İnsan Hakları Konseyi'ni de eleştiren Er-Reşak, İnsan Hakları Konseyi'nin cellat ile kurbanı aynı kefeye koymamasını ve işgal rejiminin cinayetleri karşısında çifte standart uygulamamasını istedi. İnsan Hakları örgütlerini işgal rejiminin işlediği cinayetleri deşifre etmeye çağıran Er-Reşak, işgal rejiminin uluslararası rapordan önce yaptığı açıklamanın cinayetleri örtmeye yönelik bir girişim olduğunu ifade etti...

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'den "OHAL Sanatçılara saldırıya dönüştü " iddiası
Türkiye
'Tek kişiyi kutsal, insanüstü ve yarı tanrı gibi görüyorlar'
Dünya
Nijerya'da üniversiteye bombalı saldırı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu