"Cinayetlerin Üzeri Örtülmeye Çalışılıyor"

"Cinayetlerin Üzeri Örtülmeye Çalışılıyor"

  • 15 Haziran 2015 08:19


İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, işgal rejiminin uluslararası rapordan önce yaptığı açıklamanın cinayetleri örtmeye yönelik bir girişim olduğunu söylüyor.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak,İşgal ordusunun geçen yıl 17 temmuz'da Gazze sahilinde futbol oynayan 4 çocuğun ölümüyle ilgili davayı kimseye ceza vermeden kapatmasını değerlendirdi.

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada, işgalcilerin yalanlarına kimsenin inanmayacağını ifade etti.

israil askerlerinin işlediği cinayetin yerel ve uluslararası medya organları tarafından sesli ve görüntülü olarak kaydedildiğini bildiren Er-Reşak, işlenen cinayetlerin zaman aşımına uğramayacağını ve bu cinayeti işleyenlere adalet elinin birgün mutlaka uzanacağını söyledi.

Birleşmiş Milletler'e bağlı İnsan Hakları Konseyi'ni de eleştiren Er-Reşak, İnsan Hakları Konseyi'nin cellat ile kurbanı aynı kefeye koymamasını ve işgal rejiminin cinayetleri karşısında çifte standart uygulamamasını istedi. İnsan Hakları örgütlerini işgal rejiminin işlediği cinayetleri deşifre etmeye çağıran Er-Reşak, işgal rejiminin uluslararası rapordan önce yaptığı açıklamanın cinayetleri örtmeye yönelik bir girişim olduğunu ifade etti...

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
"Merkel'e Almanya'yı da operasyona dahil edebileceğimizi söyledim"
Türkiye
Savaş Mağduru Engelliler Uluslararası Zirve Programı
Dünya
Başbakan Yıldırım Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu