Şakirtlikten Hewalliğe Terfi

Şakirtlikten Hewalliğe Terfi


Türkiye’de bütün aykırı gurupların oylarını alarak barajı aşan HDP’ ye en büyük desteği Pensilvanya’nın verdiği sandıkların açılmasıyla ortaya çıktı.

Doğu ve Güneydoğu illerinde görev yapan asker, subay ve polis lojmanlarının oy kullandığı sandıkların çoğunda HDP birinci parti olarak çıkarken bir kısmında ikinci parti olarak çıktı. İsterseniz bu sandıklara bir göz atalım…

Hakkâri’deki asker ve polis lojmanlarında HDP birinci parti oldu. Sümbül Anadolu Lisesi’nde oy kullanan subay ve astsubayların yüzde 85,4’ü HDP’ ye oy verdi.

Gazi mahallesi Kız Meslek Lisesi’nde oy kullanan polis ve eşlerinden 239 kişi HDP’ye oy verdi. HDP yüzde 85.66 oy alarak birinci parti oldu.

Mardin’de tugay ve tümende kalan askerler Artuklu ilçesi Ofis Mahallesi’nde bulunan Gülseren Enver Tüfekçioğlu İlkokulu’nda oy kullandı. Askerlerin oy kullandığı sandıkta HDP oy patlaması yaşadı. Subay ve astsubaylardan bin 99 kişi HDP’ ye oy verdi ve yüzde 95,4 oy alan HDP birinci parti oldu.
Şırnak’ta ise polislerin kaldığı lojmanlarda HDP ikinci parti oldu. Şakir Nuhoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde oy kullanan polislerin oy kullandığı sandıkta HDP yüzde 33.22 oranında oy alarak ikinci parti oldu.

Polis ve asker lojmanlarından çıkan bu sonuçlar gösteriyor ki, paralel yapı Doğu ve Güneydoğu illerinde HDP’yi desteklemiş. Yani bizim şakirtler, hewalliğe terfi etmişler.

**

Herkes dilediği partiye oy verme hakkına sahiptir. İsteyen istediği partiye oy verir ve destekler… Bunda bir sıkıntı yoktur. Lakin oy verenler Doğu ve Güneydoğu illerinde halkı korumakla görevli kolluk kuvvetleri olunca iş değişir.

Terörle mücadele etmesi gereken kolluk kuvvetleri terör şebekesinin siyasi uzantısına destek verirse, Doğu ve Güneydoğu illerinde terörle kim mücadele edecek sorusunu akıllara getirmektedir.

Seçim sonrasında HDP’nin yaptığı provokatif eylemleri araştırıp bir neticeye bağlamakla görevli olan kolluk kuvvetleri bu görevi hakkıyla yerine getirebilir mi?

Tarafsız ve bağımsız bir şekilde olaylara müdahil olabilir mi?

Bölgede çıkan olayların neticelenmemesine bir de bu gözle bakın…
 

Münir Aydın / Haber Seyret
Özel Haber

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Çavuşoğlu'ndan IKBY'ye uyarı

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu