Bu Gurur Sizin!

Bu Gurur Sizin!


Oy çalan, tehdit ile oy kullanılmasını engelleyen, oy kullanırsanız ailenizi ve yarını göremezsiniz diyen biz miyiz siz misiniz ?

Şunu anlamakta güçlük çekiyorum. Çok değil daha günler önce yani 05/06/2015 tarihinde Hdp mitinginde bombalar patladı ve 4 kişi hayatını kaybetti. 100'ü aşkın yaralı var. Olayın gerçekleşmesinin hemen akabinde bu ülkenin en üstündeki Sn Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sn Başbakan Başbakan Ahmet Davutoğlu taziye dileklerini iletmek için Hdp Genel Başkanını aradılar ancak Beyefendi! telefona çıkmaya tenezül etmedi ve hemen ardından yarım saat geçmeden CNN Türk canlı yayınına telefonla bağlandı. 

Daha sonra yaptığı açıklamalarda ise pişkin pişkin "onlar beni arayacaklarına bu halkı arayıp özür dilesinler" dedi. Bu pişkin şahıs bu sözleri söyledi söylemesine de hiçbir cenazeye ve taziyeye kendisi de katılmadı.
Buraya kadar zaten yapılan bir saygısızlık ve edepsizlik örneği var. Şimdi bundan sonrasını anlamak daha güç. Seçim günü birçok noktada HDP'lilerin oy çaldığı fotoğraflarla kanıtlandığı halde sanki Ak Parti oy çalıyormuş gibi bir minvalda onlarca haber ve spekülasyon yaydılar ajanslar ve sosyal medya aracılığıyla.

Seçim akşamı HDP'nin barajı geçtiği kesinleştiği anlaşıldıktan sonra hiçbir ajansta ve sosyal medyada "Oy çalındı" yaygarası koparılmadı. Hiç kimse bu konu üstüne tek kelime etmedi. Demek ki Ak Parti öndeyken oy çalmış oluyor Hdp öndeyken kendileri oy çalmamış oluyor. Neyse asıl konuya geleyim. Seçim akşamı sayımlar bittiğinde tüm Türkiye genelinde başta Hdpliler olmak üzere Chp, Cemaat ve Mhplilerden de zafer çığlıkları yükseldi Hdpnin barajı geçmesi dolayısıyla. Bu da tamam. Zafer çığlıkları gecelerce sürdü. Tüm ülke genelinde araba kornaları eşliğinde havai fişekler patladı. O kadar azıtıldı ki başkasının canına zarar geleceği endişesi olmadan hafif ve ağır silahlarla binlerce mermi sıkıldı. Bu da tamam.

Ben şunu sormak istiyorum: Birkaç gün evvel ki mitingde ölenlerin taziyesi daha yerdeyken, yaralılar henüz hastanedeyken bu neyin kafası da kutlama yapılıyor. Ölenleri hatırlayıp bir tek fatiha okudunuz mu? Kaç kişi seçimi kazanır kazanmaz o mitingde ölenlerin mezarına gidip dua ettiniz ve zaferinizi! onlara armağan ettiniz. 

Dinimiz gereğince Taziyenin olduğu yerde kutlama yapılmayacağını bilmiyor musunuz ? Yoksa siz bu gibi olaylardan ve ölümlerden nemalanıyorsunuz ? Yoksa siz bu ölümlerin size birkaç yüz oy daha kazandırdığı için seviniyor musunuz?

Şimdi sorgulama sırası bizde:
1- Oy çalan, tehdit ile oy kullanılmasını engelleyen, oy kullanırsanız ailenizi ve yarını göremezsiniz diyen biz miyiz siz misiniz ?

2- Doğuda imamları otobüs üstüne çıkaran, Mardin gibi yerlerde papazlarla kolkola görüntüler veren, batıda dinin ve dini değerlerin daha az etkin olduğu yerlerde LGBTI olanları aday gösteren ve siz bizim bir rengimizsiniz diyerek onlardan oy devşiren din istismarcıları biz miyiz siz misiniz ?


Bu Gurur Sizin!

Tebrikler CHP, her evden bir oyu Hdpye verdiğiniz için,
Tebrikler MHP, her 10 oyunuzdan birini Hdpye verdiğiniz için,
Tebrikler mufazakar takılan parça parça bölünen süslümanlar..
Oylarınızı Hüda-Par diye böldünüz. 
Oylarınızı kullanmadınız.
Oylarınızı HDP'ye verdiniz. 
Menfaatperest davranıp tercihini değiştiren her bir birey, sizlere de tebrikler..

Oylarınızı hizmete ve tüm dünya Müslümanlarının bir bütün olmasına vermeyip menfaatiniz uyarınca yaptığınız bu hareket takdir edilecek bir davranıştır. İdeolojik kullandığınız oylar size en fazla 5 yıl yarar. Zira Devlet hazinesi en fazla 5 yıl dayanır. Sonrasında kuyruklarda beklemeye başlarsınız ..

Sizler 2002 öncesini özlediniz. 
Sabredin. 

Sizlerin bir oyunu varsa ALLAH'ın da bir oyunu vardır..

İlgili Haberler

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

X
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu