''Uykularınız Kaçsın''

''Uykularınız Kaçsın''


Ne zamandan beridir yaptığınız her şımarıklığa çözüm sürecini sekteye uğratmamak adına göz yuman bir idarenin iyi niyetinin suistimal etmenin adına devrimin ayak sesleri denir olmuş?

''Okyanusu suya bakarak aşamazsın.'' [Anonim]

Günlerdir ortalığı tarumar edenlerin vaveylası üzerine tartışmaktan kaçındım. Kimseyle ağız dalaşına girmemeye, kendilerini haklıymış gibi lanse edenlerin suratlarına çelişkilerini çarpmamaya, ortamın bu denli karışmasından hiçbir rahatsızlık duymayanlara alenen ''İğrenç bir kalbiniz var, söküp atın. Fuzuli taşımayın.'' dememeye itinayla gayret ettim.

Hatta sosyal medya üzerinden sükûnet  mesajları verip hiç olmazsa kaosa mütevazice katkıda bulunanları ironi ile bu yola davet ettim.

''Bu da geçer, geçecek, geçmeli, geçsin. Ha gayret.'' dedim en son. Buna bile karşı çıkıp laf soktuğunu zanneden bıdıklar türedi.

Olsun.

Her şey bir yana, ben de herkes gibi kendi düşüncemi ortaya koyacağım. Umarım buraya da dadanıp kendi tasarruflarına uyuşmayan düşünceleri linç girişimlerine başlamazlar.
 Ya da sırf kendileri gibi düşünmediğim için yine ''Devşirmesin, kanın bozuk.'' gibi kokuşmuş cümleler sarfetmezler. Kürt olmanın gereğinin sokakları birbirine katmaktan geçtiği algısını kendileri gibi düşünmeyen Kürtlere aşılamaya kalkmazlar.

Doğrusu pek bir empati beklemiyorum ya, olsun.
İyi dileklerde bulunmak adettendir.

Sokakları birbirine kattınız.
Okul, hastane, belediye binaları, emniyet birimleri ve birimlerin ikâmet ettiği yerleşkeleri, halkın şahsi mülkerini, kazanç alanlarını, yeşil alanları..

Orayı, burayı tarumar ettiniz.
Hâlâ da ediyorsunuz.
Hadi eyvallah diyelim.

3,5 yılda 200.000 (sayıyla iki yüz bin) insan ölürken, küsüratları saymıyorum bile, sus pus oldunuz da mesele aynı ateş hattının (Suriye'nin) Kürt bölgesinde cereyan edince ortalığı velveleye verdiniz.

Hâlâ da devam ediyorsunuz.
Hadi buna da eyvallah diyelim.

Sınır ötesi hareketi ayağınıza kadar getiren tezkereye oy birliğiyle, el ele vererek haykıra haykıra''Hayır'' dediniz, şimdi aynı birimlere öfke püskürtüp attığınız taşların rotasını o birliklere yönelttiniz.

Hâlâ da yöneltiyorsunuz.

Sormazlar mı adama, derdiniz nedir sizin?

Bütün bu soruları kendiniz gibi düşünmeyen, utanmadan arlanmadan ''Devşirme'' dediğiniz acz tutan birisinden duymuş olun. Bir kez olsun başka düşüncelere saygı duymayı başarın da cevaplarınızı da o saygı dahilinde verin.

Ne zamandan beridir mazlum bir halka (Evet, gerçekten mazlum) destek adı altında vandalizmle çözüm aramanın adı hak aramak olmuş?
Bir parantez açayım buraya da: Kobané nüfusu 45.000. Kobané ve çevresinden gelip buralara sığınan mülteci sayısı 2.000.000. Yani Kobané'de sivil halk yok. 
Kandırmayın kendinizi.

Ne zamandan beridir yaptığınız her şımarıklığa çözüm sürecini sekteye uğratmamak adına göz yuman bir idarenin iyi niyetinin suistimal etmenin adına devrimin ayak sesleri denir olmuş?

Ne zamandan beridir kendi halkından olanları 'Tüm sokaklarda direnişe destek verilsin' mesajıyla sokaklara döküp aynı halktan olanların canına ve malına kastetmenin adı haksızlığa baş kaldırmakolmuş? (O sokağa davet edenler sonradan sükûnet davetleri yaydılar. Yok canım, yemezler.)

Ne zamandan beridir hakkımızı vermiyorlar diye yaygaralar koparıp mesele size dokununca başkalarının haklarını son damlasına kadar gasp etmelerinizin adına masum direniş der oldunuz?

Ben denk gelmedim henüz, ne zamandan beridir etnik olarak topyekün kahrolmamızı dileyen zihniyetlerin bir dönem denedikleri Gezi ruhunu canlandırmakta bir numaralı sebep oldunuz da o zihniyetleri sevindirmekte bu kadar maharet sahibi oldunuz?

Nasıl şımarık bir şey oldunuz öyle.
Hiç mi utanç duymuyorsunuz?
Çelişkileriniz yanaklarınızı hiç mi kızartmıyor?

Ha bu arada...
Filistin'e sahip çıkanlara son dönemde karşılık verdiğiniz ''Filistin'e destek verenler tvitlerini Gazze'den mi atıyorlardı?'' cümlesiyle laf soktuğunuzu, bir şey bildiğinizi zannediyorsunuz.

Bir şey bildiğiniz yok yavrum, sevinmeyin.

Filistin'e destek verenler Gazze'den cengaverlik taslamadılar ama sokakları yağmalayıp, kamu malına zarar ziyanda rekortmen de olmadılar.

O davayı benimseyenler yol kesip askere ahkâm kesmediler, haraç toplamadılar, güç birliklerine ''Senin devletin!'' diye ayırıcı cümleler sarfetmediler.

İlgiliyseniz eğer duyurmuş olayım: Onlar Saraçhane'de toplanıp namazlar eda ettiler, sabahlara kadar seccadelerinden başka bir şey almayıp (molotof maharetinizi kastediyorum elbette) müracaat edecekleri ilk ve son ve en kuvvetli olana (Allah'a) müracaat ettiler.

Sokakta örgüt avına çıkmadılar.
Karşı zihniyetleri savunanların kafalarını ezmediler.
Askeri sokağa dökecek kadar şımarıklık gösterip sonra da ''Tanklar sokağa inmiş, katliam kokusu alıyoruz!'' gibisinden abidik gubidik hayretlere bürünmediler.
En son 19 olan ölü sayısını arttırmak için azami gayret sarfetmediler.
Kışla askere dar gelmedi.
Hiçbir asker de canı sıkıldığı için sokaklara inmedi.

Bunca maharet (daha fazlası da mevcut) yalnızca şahsınıza münhasır.
Kürt halkının mazlum duruşunu sanki onları temsil ediyormuşsunuz gibi yansıtıp barıştan yana etobur olduğunuzu kendinizden başka herkese yediremeyişinizi böyle ucuz sebeplerle kapatmaya da çalışmayın.

İticiliğiniz can sıkıyor.

Mazlum bir halk üzerinden mazeret avına çıkmalarınız (hâlâ parti ve uzantılarından söz ediyorum) girdiğiniz her sınavda çakmanıza sebep oluyor.
Olacak da.

Son olarak, harbiden yazık ettiniz.

Yakıp yıkmak bünyenizde var, başardınız ama harbiden yazık ettiniz.
Helâlleşmeye susayan halkın arzusuyla oynayarak, buna sudan sebeplerle haklılık payı çıkarmaya çalışarak, şımarık tavrınızı her defasında sizi reddedenlere karşı bıkmadan usanmadan savunan yönetime karşı haince (evet, ihanet edici duruşunuzla) karşılık vererek yazık ettiniz.

Yeniden: Bir şey bildiğiniz yok sizin.

Hüseyin Hakan

İlgili Haberler

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • nilüfer

    13 Haziran 2015 14:00

    Cevap Ver

    kişisel sayfanızdaki yazılarıda beğenerek takip ediyorum kaleminize sağlık

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

X
Gündem
Binali Yıldırım'dan 'askeri müdahale' açıklaması
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
'Darbeci yönetimin kasıtlı sağlık ihmali cinayet sayılır'

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu