Kadın STK’larından KADINA ŞİDDET Var!

Kadın STK’larından KADINA ŞİDDET Var!


Özgecan Davası için basın açıklaması yapmak isteyen Kadın ve Demokrasi Derneği diğer kadın STK'larınca tartaklandı.

Hunharca bir cinayete kurban giden ve bütün ülkemizi yasa boğan Özgecan Aslan'ın katillerinin yargılandığı davanın ilk duruşması için bir çok STK  ve Kadın örgütü bugün Tarsus’a geldi.  Yaklaşık 1000 avukatın katılacağı dava sırasında farklı STK’lardan bir çok kadın da alanda gösteri yapmaya başladı.

Bunlardan biri olan Kadın ve Demokrasi Derneği davaya ilişkin taleplerini ifade etmek  ve Özgecan’ın ailesine destek vermek üzere  açıklaması yapmaya hazırlanırken diğer STK’lar tarafından engellenmeye çalışıldı. Yaşanan arbede sırasında KADEM Başkanı Sare Aydın ve dernek üyeleri fiziksel şiddete maruz bırakıldı.  Olayın büyümesi sonucu polis araya girip barikat kurdu.

Açıklamaya engel olan STK’ların isimleri:
Türk Kadınlar Birliği
Kadın Cinayetlerini Durduruyoruz Platformu
Yeni Demokrat Gençlik
Kamu İş

“Kadına Şiddete Hayır” sloganıyla orada bulunan bu STK’ların kendileri gibi bir Kadın Örgütü olan KADEM’e yaptıkları bu muamele görenleri hayrete düşürdü.  Dernek olayı sosyal medya  hesabından şu şekilde duyurdu.“Tarsus Adliyesi'nde Özgecan'ın ailesine destek olmak amacıyla yapmak istediğimiz basın açıklaması alanda bulunan diğer Stk'larca engellendi”

Daha önceki benzeri olaylara da baktığımızda KADEM üyelerine gösterilen bu saldırgan tavrın bazı kadın örgütlerinin kadın meselesinde kendi hakimiyetlerini kaybetmeme, farklı sesleri kabullenememe gibi problemlerinden kaynaklandığı ortaya çıkıyor.

Özgecan Davasının görüldüğü bir günde gerçekleşen bu olay STK’ların konuyla ilgili samimiyetsizliği hakkında da bir fikir veriyor.

Olay sonrası Kadın ve Demokrasi Derneği üyeleri  polis korumasında alanın bir başka bölümüne yönlendirildi.

Hatırlanacağı üzere KADEM Başkanı Sare Aydın ve Kadem üyeleri Sümeyye Erdoğan, Esra Albayrak olay sonrası Özgecan Aslan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunmuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu