Baykal'dan görüşme sonrası ilk açıklama

Baykal'dan görüşme sonrası ilk açıklama


Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Antalya Milletvekili seçilen Deniz Baykal'ı kabul etti.

Baykal görüşme sonrasında kameraların karşısına geçti:

BULUŞMAYI KİM İSTEDİ?

Deniz Baykal, buluşmayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istediğini, kendisinin de bu istek üzerine Antalya'dan hareket ettiğini söyledi.

NEDEN SARAY'DA BULUŞMADILAR?

"Neden Saray'da değil Dışişleri Konutu'nda görüşüldü?" sorusuna cevap veren Bakal, "Programlarımız buna uygundu" dedi.

"CUMHURBAŞKANI HER TÜRLÜ KOALİSYON FİKRİNE AÇIK"

Baykal ayrıca, Cumhurbaşkanı'nın AK Parti ve AK Parti dışındaki her türlü koalisyon fikrine sıcak baktığını söyledi.

İşte Baykal'ın açıklamaları:

Sayın Cumhurbaşkanı ile Meclis'in geçici başkanı olarak Meclis çalışmalarıyla ilgili değerlendirme yapma ihtiyacı çerçevesinde bugün bu buluşma gerçekleşti. Bu sabah şekillendi. Cumhurbaşkanı'nın böyle bir görüşmeyi gerçekleştirmek istediği ifade edildi.

Burada benim bir koalisyon yapma konumum yok. Ben bir milletvekiliyim. Partiler var. Liderleri var. Onlar bir çalışma yapıyordur. Benim bununla ilgili somut bir girişimim söz konusu olamaz.

Bu görüşme ile ilgili davet aldığımda Sayın Kılıçdaroğlu'na da bilgi verdim. Şimdi de kendisi ile görüşeceğim. Özel bir müzakere izlenimi almamanız gerekir. Böyle bir şey yok çünkü. Özel bir talebi olmadı kendisinin ama bazı tespitler yaptım tabii istikrarın sağlanması ve çözüm için.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın kendi düşüncelerini görmüş oldum, her türlü koalisyona olumlu baktığını gördüm. Belirsizlik döneminin aşılması konusunda hemfikiriz. Genel siyasi bir sohbet oldu.

Erdoğan'ın, TBMM'nin açılışı ve çalışmaları hakkında, TBMM'nin yeni döneminde en yaşlı üye olarak Baykal ile değerlendirmede bulunduğu öğrenildi.

Ayrıca buluşmadan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da haberi olduğu ifade ediliyor.

BULUŞMAYI KİM İSTEDİ?

Baykal açıklama yapana kadar buluşmanın kim tarafından istendiği hakkında iki ayrı görüş hakim oldu. Anadolu Ajansı'nın haberine göre Cumhurbaşkanlığı kaynakları, görüşme talebinin Deniz Baykal'dan geldiğini belirtti. CHP ise davetin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldiğini ifade etti...

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Cumhurbaşkanlığı korumalarına yeni yerli silah
Türkiye
Bakan Kaya, rahatsızlanan yolcuya ilk müdahaleyi yaptı
Dünya
AB'den Türkiye açıklaması

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu