Kandil: 'Bu APO'nun zaferidir'

Kandil: 'Bu APO'nun zaferidir'


Türkiye CHP-MHP-HDP koalisyonunu konuşurken Kandil’den 7 Haziran seçimleri ile ilgili şok edici yorumlar geldi.

HDP’nin yayın organı Özgür Gündem’in haberine göre KCK Yürütme Konseyi yaptığı bir açıklama ile “HDP’nin zaferi, Türkiye halklarıyla Kürdistan halkının buluşması ve Önder Apo’nun ortaya koyduğu Demokratik Ulus projesinin zaferidir” denildi.

İŞTE KCK YÜRÜTME KONSEYİ EŞ BAŞKANLIĞININ YAPTIĞI AÇIKLAMA

HDP'nin zaferi, Türkiye halklarıyla Kürdistan halkının buluşması ve Önder Apo'nun ortaya koyduğu Demokratik Ulus projesinin zaferidir.
Bu seçimde Önder Apo'nun düşüncesinin Türkiye'ye barış, özgürlük, demokrasi ve istikrar getireceği halklarımız tarafından görülmüştür.
Kürt halkı; Önder Apo'nun, Özgürlük Hareketi ve HDP'nin Kürtlerin iradesi olduğunu tescil ederek muhataplık tartışmasına son noktayı koymuştur.

BU ZAFER KÜRDİSTAN'IN ZAFERİDİR!

" Bu başarı, başta Kobanê ve Şengal olmak üzere, Kürdistan'ın dört parçasında demokrasi düşmanlarına karşı direnen halklarımızın zaferidir. Bu başarı en başta da bu seçim kampanyasında şehit düşenlerin başarısıdır. Bingöl'de katledilen Hamdullah Öğe ve Amed'de gerçekleştirilen katliamda şehit düşenler bu seçim zaferinin baş mimarıdırlar"

MUHATAP HDP DEĞİL ÖCALAN'DIR

"Kürdistan'da otoriter hegemonik zihniyete sahip, kendini soykırımcı yeni devlet olarak kurumsallaştıran AKP'yi silip süpürmesi bu seçimin en net sonuçlarındandır. Kürt halkının tutumu; Önder Apo'nun, Kürt Özgürlük Hareketi'nin ve HDP'nin Kürtlerin siyasi iradesi ve muhatabı olduğunu, Kürt sorununun çözümünün ancak muhataplarla müzakereyle çözüleceğini bir daha gözler önüne sermiştir. Böylece Kürt sorununun nasıl ve kimlerle çözüleceğini açık biçimde göstermişlerdir. Muhatap ve temsilin kim olduğu konusuna böylece son vermişlerdir." 

ÖCALAN DERHAL ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞMALI 

"Bu seçim zaferi, Önder Apo'nun ideolojik ve politik başarısı olduğu gibi, bu Önderliğin zindanda tecrit altında olsa dahi rolünü oynayacağını gözler önüne sermiştir. Bu gerçeklik, Türkiye'nin demokratikleşmesi ve Kürt sorununun çözümü ile Önder Apo'nun özgürleşmesinin bir birinden koparılamayacağını göstermiştir. Bu açıdan Önder Apo üzerindeki tecrit derhal kaldırılmalı, özgürlüğü sağlanarak Kürt sorunu ve Alevilerin sorunlarının çözümü başta olmak üzere tüm sorunların çözümü temelinde demokratik Türkiye gerçekleştirilmelidir" denildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • Rıza K.

    10 Haziran 2015 13:42

    Cevap Ver

    Hadi chp iyi anlarım mhp'nin buna destek olması akıl almaz bir durum zamanında recep tayyip erdoğan'a demagoji yapan adamların şimdi teröristle aynı yatağı paylaşmasını anlamıyorum.

Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

28°
Detaylı Hava Raporu