Erdoğan sert çıktı: Haddini bil

Erdoğan sert çıktı: Haddini bil


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ardahan'da yaptığı konuşmada yarın yapılacak genel seçimlerin önemine vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle saat 11.35'te Ardahan'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Ardahan 25. Hudut Tugay Komutanlığı Anıtkale Kışlası'nda, Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Garnizon Komutanı Tuğneral Erdem Kargın, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner ve öteki yetkililer karşıladı.
Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da Ardahan'a geldi.
Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:
Türkiye yarın en önemli seçimlerinden birini yaşayacak bu seçim ilk defa gri tonların yok olduğu her şeyin siyah ve beyaz olarak yarıldığını görmek mümkün. Bir yanda yeni Türkiye var diğer yanda her şeyi ile eski Türkiye var. Seçimle iş başına gelmiş bir Cumhurbaşkanı olarak elbette benim safım milletimin yanı olacak elbette benim yanım milletimin yanı olacak. Bunlara beş koyun ver kaybeder gelirler. Türkiye'yi nereden aldık nereye geldik. Kardeşlerim bizden önce MHP, DSP, ANAP IMF'ye borçlanmadılar mı 23 milyar dolar borç vardı biz ödedik ve daha sonra bizden borç istedi güçlü Türkiye'yi böyle kurduk. Merkez Bankasında 122 milyar dolar var. Yolsuzluk, yoksulluk, yasaklarla savaşarak bu günlere geldik. Devletin memuruna 15 katrilyon borcu vardı biz ödedik. Bir de KEY vardı 3,5 katrilyon biz ödedik. 18 katrilyon ödedik. Şu CHP'nin geçmişi onlarda bunun içinde hepsi bu günaha ortak biz bunları temizleye temizleye bugüne geldik. Kılıçdaroğlu dönemindeki SSK dönemini biliyoruz Kars, Ardahan'da doğru dürüst hastane bile yoktu.


"Sen kimsin ya, terbiyesiz"​

Yarın sandık başına gidiyoruz ben inanıyorum ki vatandaşlarımızın sorumluluğu çok ağır ve bu sorumluluğu yerine getirecek.

Bir İngiliz gazetesi bu seçimle ilgili olarak ne diyor biliyor musunuz? 'Tam Batılılaşmamış, yoksul Müslümanların, kendi ülkelerini yönetmesine izin verilemez'. Sen kimsin ya, terbiyesiz. Haddini bil. Ne zamandan beri size böyle bir yetki verildi. Türkiye artık mandaların egemen olduğu bir Türkiye değil. O tarih oldu. Artık bu milletin gerçek evlatları bu ülkede yönetime sahip.

"Erdoğan diyerek sanmayın ki benim şahsımı kastediyorlar"


12 yıldır milli irade vurgusu yapıyorum bu ülkeyi sen yöneteceksin Ardahanlı kardeşim yönetecek 12 yıldır bunun mücadelesini verdik. Kardeşlerim artık insansız hava aracı yapan bir Türkiye var daha da ileri gidiyoruz. Kendimizi yönetmemize izin vermeyeceklerini söylemekle kalmıyorlar '(Eğer Erdoğan pazar günü istediğini alırsa durdurulamaz olacak) diyorlar. Hale bak. Erdoğan diyerek sanmayın ki benim şahsımı kastediyorlar. Asıl durdurulamaz dedikleri Türkiye.

Amerika'da yayınlanan New York Times denilen gazete Abdülhamit, Adanan Menderes ve Özal'a kin kustuktan sonra şimdi şahsıma saldırıyor. Bu isimler içinde millete ihanet eden var mı? Yaptıklarımız ortada. Bunlar durup dururken olmadı birileri soydu biz eser ortaya koyduk.

Türkiye yarın bu tezgahı kuranlara bir kez daha haddini bildirecek mi?

İnşallah millet olarak bu imtihanı başarı ile geçip 2073 vizyonu doğrultusunda başarı ile yürümeye davam edeceğiz. Bu milleti ayakta tutan milli ve manevi değerleridir. Ne diyor terör örgütünü arkasına alan parti Diyaneti kaldıracağım, anamuhalefet lideri ne diyor imam hatipleri kapatacağım. Sonra ben demedim diyor ya beyannamende var. Müslüman bir ısırıldığı delikten ikinci defa ısırılmaz.
"Bunu siz bozacaksınız"
Dün Diyarbakır'da olanlar bunlar bir partiye yönelik değil yarın yapılacak olan seçimlere yönelik provokatif bir eylem başsağlığı diliyorum ölenlere rahmet diliyorum. Dün akşam kendisini aradım telefonlarıma çıkmadı neden çıkmıyorsun çık. Cumhurbaşkanlığı makamından açıklama yapıldı ben insani görevimi yaptım. Sandıklara sahip çıkacağız. Bunların oyunları yarın bozuluyor bunu siz bozacaksınız, bu tezgahın merkezine de bölücü örgütün yerleştirildiğini görüyoruz ya millet ne derse o olacak aşar derse aşacak. Milletin iradesine saygı duyacaksın. Biz silah ve çatışmanın olmadığı bir Türkiye dedik. Bırakın silahları dedik. Sen bölgede milleti silahla oy vermeye zorlarsan bunun adı demokrasi olmaz bunun adı 1940'ların tek parti faşist yönetimi olur. Bu ülkeye bir CHP yetti. Bu millet tek parti zulmünü bir kez yaşadı bir kez daha yaşamaz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
Eski Kerkük Valisi Kerim ortaya çıktı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu