İslam: Bu tehditleri gerçekleştirmenize izin vermeyeceğiz

İslam: Bu tehditleri gerçekleştirmenize izin vermeyeceğiz


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, terör örgütü PKK'nın seçim öncesinde seçmene baskılarına ilişkin açıklamalar da bulundu.

Bakan Ayşenur İslam, "Şantaj, tehdit, insanları korkutmak, ölümü ve çocukları dağa kaldırmayı göstermekle bir yere varamazsınız. Bu yolla alınabilecek 3-5 oy, size hayır getirmeyecektir ve sonucunda da bu tehditleri gerçekleştirmenize Türkiye Cumhuriyeti Devleti asla müsaade etmeyecektir" dedi.

İslam, yaptığı açıklamada, HDP'nin Batman mitinginde "Barajı aşarsak bizler bulutuz, güneşiz, yağmuruz, barajı aşamasak benim meskenim dağlardır dağlar" yazılı pankart açıldığını anımsattı. 

Halkı tehdit ederek oy almaya çalışmanın, yanlış bir plan ve propaganda olduğunu vurgulayan İslam, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür. Bu propagandalar, belki seçim öncesi halkımızı korkutmaya, ürkütmeye sebep verebilir ama seçim sonrası sizin zulüm ve mezaliminize izin vermeyiz" şeklinde konuştu. 

Türkiye Cumhuriyeti devletinin büyük ve ayakta olduğunu, şantaj, tehdit etmek, insanları korkutmak, ölümü ve çocukları dağa kaldırmayı göstermekle bir yere varılamayacağına işaret eden Bakan İslam, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bu yolla alınabilecek 3-5 oy, size hayır getirmeyecektir ve sonucunda da bu tehditleri gerçekleştirmenize Türkiye Cumhuriyeti Devleti asla müsaade etmeyecektir. Değerli seçmenimizin tehdit, şantaj ve ayak oyunlarıyla mücadele etmelerinin en iyi yolunun sandığa gitmek olduğunu bilmesi gerekir. Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm seçim hakkı kazanmış vatandaşları sandığa gitmeli, özgür iradesiyle oyunu kullanmalı, vicdanının sesini dinlemeli ve Türkiye'yi kana, dehşete, teröre teslim etmemek için ne yapılması gerektiğini düşünerek hareket etmelidir. Halkımızdan özellikle yüzde 90'lara doğru yükselen bir katılım beklediğimi hassaten belirtmek isterim. Ülkeme sağlık ve selamet diliyorum. Biz ülkemizi seviyoruz, sonuna kadar hizmete hazırız. Ülkemize huzur, mutluluk, kalkınma, iyi ve güzel günler vadediyoruz."

Muhalefet partilerinin seçim vaatleri

Bütün muhalefet partilerinin iki ay öncesine kadar sosyal yardımlar konusunda hükümeti eleştirdiğini ve yardım mekanizmalarının kesilmesini istediklerini anlatan İslam, "Fakat ne olduysa seçim sürecine girilince birdenbire her biri sosyal yardım ve destekler havarisine dönüştü. Sosyal politikaların ne kadar önemli bir şey olduğunu kavradılar, seçim beyannamelerinin odak noktası haline getirdiler" ifadesini kullandı. 

İslam, bu durumun AK Parti'nin muhalefete bir şeyler öğrettiğinin göstergesi olduğunu ifade ederek,  şunları kaydetti: 

"Bundan mutluluk duyarız fakat işin devamı bu şekilde gelmedi. Açıklanan beyannamelerde bir de gördük ki bizim 13 yıldır yapmakta olduğumuz bütün sosyal politika uygulamalarının tümü, muhalefet partileri tarafından vaade dönüşmüş ve halkımıza vadediliyor. Yaşlı, engelli, çocuk, kadın ve yoksullarla ilgili yaptığımız bütün işlemler, şimdi muhalefet partilerinin seçim vaadine dönüşmüş durumda. Asıl trajikomik nokta burası. Bunu bir siyasi parti niye yapar? Bana kalırsa iki ihtimal var; biri çok vahim durum. Muhatabının zekasıyla alay etmek demektir. Halkı aşağılayıcı bur tutumdur ve doğru değil. İkincisi ise kendi ülkesinde olup bitenden haberdar olmamak demektir. Bu da gerçekten ciddi basiretsizliktir. Hangisi doğru, niye böyle yaptılar, onu bilemiyorum açıkçası ama bizim 13 yıldır uyguladığımız tüm projelerin, siyasi partilerin programlarında bir projeye dönüştüğünü yüzde 100 netlikle söyleyebilirim."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Muğla'da akılalmaz olay! .
Türkiye
Kayseri'deki terör saldırısı davası yarın başlıyor
Dünya
Sosyal medyada 'günaydın' yazdığı için gözaltına alındı

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu