Yüzük dedikleri meğer bilezikmiş.

Yüzük dedikleri meğer bilezikmiş.


Muhalefetin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a atfen sık sık kullandığı “Benim bütün servetim bir yüzük” ifadesi de yalan çıktı.

17 Aralık operasyonları sonrası sık sık kullanılan ve güya Erdoğan'ın kullandığını öne sürdükleri "benim servetim bu yüzükten ibaret" ifadelerinin bir algı oyunu olduğu ortaya çıktı.  Bu iddiayı seslendirenlerin  kanıt olarak öne sürdükleri fotoğraf aslında yedi yaşındaki bir küçük kızın bileziği imiş.  Belediye seçimlerini kazandığı dönemde düzenlediği bir basın toplantısında üzerindeki ağır sorumluluğu vurgulamak için “bileziği” göstererek, kendisine verilen desteği anlatmıştı. bunun yanı sıra Erdoğan'ın o basın toplantısındaki fotoğraflarında bileziği gösterdiği sırada evlilik yüzüğü de parmaklarında görünüyor.20 yıl sonra bu olayı Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladığı gün tekrar anlatarak kendisine  verilen sorumluluğu üzerinde hissetmeye devam ettiğini vurgulamıştı. 

İşte Erdoğan’ın kendi ifadesiyle olayın aslı: İşte Erdoğan'ın 20 yıl önce yaşadığı bilezik hikayesi

"1994 yılında seçim çalışmalarını canla başla yürütüyorduk. İstanbul'un her semtine ulaşmaya çalışıyorduk. Fakir bir semte gittik. 8-9 yaşlarında bir kız çocuğu yanıma geldi. Annem dediki ''seçildikten sonra bizi unutmasın dedi''. ve elinde annesinin iki bileziğini bana verdi. Sonra kendi elindeki oyuncak bileziği verdi. Ak partiyi kurarken, attığım her imzada, gece yatağıma yattığımda o yavrucağın gözleri hep karşımda hep aklımdaydı. Annesi seçildikten sonra bizi unutmasın demişti ya. O çocuğun bakışlarını hiç unutamadım. Pınarhisar'da o çocuğun bakışlarını unutamadım. Başbakan olduğumda yine o masum bakışlarını unutmadım."

Olayın yakın şahitlerinden biri olan Sözcü yazarı Uğur Dündar olayı doğrulayarak şunları yazmıştı:

“Benim dürüstlüğüme havale edilmiş özel bir konu olduğu için yazmamasını rica ediyorum.
Ama Tayyip Erdoğan açıkladığından, artık paylaşmakta sakınca görmüyorum.
“İstanbul’un fakir bir semtinde dolaşıyorduk. 7-8 yaşlarında bir kız çocuğu geldi. Elinde bir şey vardı. Verirken “Annem seçilirse bizi unutmasın” dedi. Bir baktım iki bilezik… Kendisi de kolundaki oyuncak bilezikleri çıkardı” diyerek anlattığı “bilezik hikayesi” doğrudur.

Halk ona, darda kalacağı günlerde bozdurmak üzere sakladığı bileziklerini “Bu adam Allah’tan korkar, kul hakkı yemez” deyip verecek kadar güvenmiştir.”

O bileziğin hikayesini sahibi olan genç kızdan dinleyelim.

 

Bütün bunları göz önüne aldığımızda Erdoğan’a neden “hırsız” ifadesi özellikle kullanılarak saldırıldığını anlamış oluyoruz. Çünkübu millet onun dürüstlüğüne güvendi ve güvenmeyedevam ediyor. O yüzden bütün algı operasyonları bu inancı sarsmak üzere dizayn ediliyor. Yalan söylemenin ötesinde ahlaksızca bir habercilik anlayışıyla gerçekleri çarpıtarak kendi istedikleri algıyı yerleştirmeye çalışıyorlar.

Son sözü okuyucuya bırakıyoruz.

Haberseyret Özel Haber / Bilal Akyıl

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu