İşte Gülen ile DHKP-C işbirliğinin fotoğrafları

İşte Gülen ile DHKP-C işbirliğinin fotoğrafları


Paralel devlet yapılanmasının illegal örgütlerle birlikteliği her geçen gün yeni belge ve görüntülerle gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Star'ın haberine göre, AK Parti'ye karşı her türlü yapıyla ittifak kuran paralel örgütün, eli kanlı DHKP-C terör örgütüyle de dayanışma içinde olduğu belgelendi. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın katili terörist Şafak Yayla'nın fotoğrafını facebook ve twitter adresinde profil fotosu olarak kullanan ve DHKP-C örgütü propagandası yapmaktan terör savcısınca sorgulanan Av. Hakan Evcin'in, MİT TIR'larına yönelik ihanet baskınında yer alan Savcı Süleyman Bağrıyanık'ın evinde de görüntelendiği ortaya çıktı.DHKP-C'den ifade verdi

Av. Hakan Evcin, 08.06.2014 tarihinde DHKP-C terör örgütünün gençlik yapılanması olan DEVGENÇ eylemine katıldı. 15.07.2014 tarihinde DHKP-C terör örgütünün Antalya Adliyesi önünde yaptığı eylemde de yer aldı. 13.08.2014 tarihi ile 9.12.2014 tarihinde DHKP-C terör örgütünün yapılanmalarından olan Halk Cephesinin düzenlediği eylemlerde ön sıralardaydı..

30.03.2015 tarihinde DHKP-C'nin Mahir Çayan ile ilgili düzenlediği eylemi de kaçırmadı. 31 Mart 2015 tarihinde ise İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde Berkin Elvan soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz odasına giren DHKP-C'li teröristlerce kalleşce şehit edilmişti. Savcı Kiraz'ın, Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından şehit edilmesinden sonra Hakan Evcin bu sefer teröristlere sahip çıkarak kendini gösterdi. Avukat Evcin, savcının katillerine ait görüntüleri kullanmış olduğu 'facebook.com/hakan.evcin.9" isimli facebook hesabından paylaştı. Savcı Kiraz'ı şehit eden terörist Şafak Yayla'nın resmini de profil fotoğrafı olarak kullandı.

 

Facebook paylaşım adresinde kapak fotoğrafı olarak da, 01 Nisan 2015 tarihinde DHKP-C terör örgütü Antalya il yapılanmasına yönelik yapılan operasyon sonucu tutuklanarak cezaevine konulan Emre Şahin, Okan Özer ve Mehmet Devrim Zongur'un resimlerini kullandı, Şafak Yayla'nın resmini profil fotoğrafı olarak kullanmaya devam etti.

Hakim karşısına çıkacaklar

Öte yandan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, MİT TIR'larını durdurarak arama yapan Adana Cumhuriyet Savcıları Süleyman Bağrıyanık, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Ahmet Karaca ile dönemin Kırıkhan Başsavcısı Yaşar Kavalcıoğlu hakkında yargılama izni verdi.

PARALEL SAVCI'NIN DESTEKÇİSİ

Paralel örgüt ile DHKP-C arasındaki bağlantıyı güçlendiren en önemli resimler ise daha yakın zamana aitti. Adana ve Hatay'da Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) TIR'larını hukuksuz olarak duruduran paralel Savcılardan Süleyman Bağrıyanık'ın evinde DHKP-C eylemcisi Hakan Evcin de vardı. Av. Hakan Evcin, Bağrıyanık'la resminden bir ay önce, DHKP-C terör örgütünün propagandasını yapmak suçundan 09.04.2015 günü de Antalya Savcılığı'nda ifade vermişti. Evcin'in, paralel savcı Süleyman Bağrıyanık'ın evine destek için gittiği sanılıyor.

TIR SAVCISININ EVİNDE

DHKP-C eylemcisi Av. Hakan Evcin, Adana ve Hatay illerinde MİT TIR'larının durdurulup aranmak istenmesi ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 06 Mayıs 2015 Çarşamba günü gözaltına alınan cumhuriyet Savcısı Süleyman Bağrıyanık'a destek amacıyla onun evine gitmişti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kato Dağı'nda bir grup terörist kıstırıldı
Türkiye
Askeri gemiler 23 Nisan'da gezilebilecek
Dünya
Rusya'dan flaş 'Türkiye' açıklaması: Hazırız!

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu

astropay