Berat Akbayrak'ın Gülen duası

Berat Akbayrak'ın Gülen duası


Siyasetin genç ve dinamik ismi, AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili adayı Berat Albayrak, seçime günler kala Akşam'a konuştu.

Albayrak, "Türkiye'yi kim kaotik günlerine döndürmeye çalışırsa hüsrana uğrar" dedi. Berat Albayrak, 8 Haziran sabahıyla ilgili, "Tuzak kuranlar için mahsun, milleti ile birlikte hareket edenler için huzurlu bir sabah olacak" diye konuştu.
Albayrak, Fethullah Gülen ile ilgili de son iki yıl boyunca ‘Allah'ım bu insanın canını almadan kalbindeki hakiki niyeti bu millete göster’ diye dua ettiğini ilk kez açıkladı. Albayrak, "Sonunda duam kabul oldu" dedi.

"SÜRECİN HAMİSİ MİLLETTİR"

Çözüm sürecinde gelinen noktayı nasıl buluyorsunuz? Dönüş olur mu? 

Bu sürecin hamisi milletimizdir. Gittiğimiz her mecliste sürecini vatandaş tarafından sahiplenildiğini görüyoruz. Bu sürecin artık dönüşü yoktur.

"BATIDA SEVGİ PITIRCIĞI AMA..."

Ama bu süreci kendi siyasi hırslarına alet etmek isteyenler var ki bunların Batı’da sevgi pıtırcığı, Doğu’da ise korku şantaj ve şiddet üzerinden bu süreci tehdit ettiğini görüyoruz. Devlet üzerine düşeni yapacaktır.

"KENDİ HALKINA ZULMEDİYOR BUNLAR"

HDP yüzünden Türkiye bazı bölgelerde silahların gölgesinde seçime gidiyor. Savundukları demokratik ilkelere ters değil mi tüm bunlar? 

Sahada Kürt seçmenlerimiz bize ne diyor biliyor musunuz? Eskiden devlet bize zulmeder PKK'ya sığınırdık, bugün PKK bize zulmediyor devletten yardım istiyoruz. Resim bu ve gayet net. Türkiye'yi kim kaotik günlerine döndürmeye çalışırsa, bunun bedelini çok ağır öder.

"HİÇ BİRİ SAMİMİ DEĞİL"

Dünya koalisyon dönemlerini kapatırken bizde tam tersi senaryolar var. CHP cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP ile koalisyon yaptı. Şimdi HDP ile dirsek temasında. MHP ile HDP’yi aynı masada görür müyüz sizce? 

“Bu gerçekten trajikomik bir durum. Dünya tek parti iktidarını sağlamak için farklı yöntemler- iki turlu seçim vs- geliştirirken, bazı odaklar bugün bize koalisyon hükümetlerini öneriyor. Bunlar samimi değiller. Kendine güvenen, millet ile tam bir iletişim kuran parti tek başına iktidarı hedefler. Bu tür ittifaklar adeta baştan yenilginin kabul edilmesidir. Türkiye’de iktidar sorunu değil de bir muhalefet sorunu olduğunun açık resmidir. Ayrıca düne kadar birbirlerine kasteden bu partilerin adlarının bile birlikte ittifak dedikodularında geçmesi, ülkenin nasıl kirli bir senaryoyla karşı karşıya olduğunu açıkça göstermektedir.”  

"8 HAZİRAN SABAHI HUZURA UYANACAĞIZ"

7 Haziran seçimleri için oy öngörünüz nedir? 

Oy öngörüsü yapmak istemem ama partimizin güçlü bir zaferle çıkacağına inanıyorum. Meydanlar ve sahadaki enerji bunu söylüyor.

8 Haziran’da Türkiye nasıl bir güne uyanacak? 

Tuzak kuranlar için mahzun, milleti ile birlikte hareket edenler için ise huzurlu bir sabah olacak 8 Haziran inşallah.

"PARALEL YAPI DUVARA TOSLADI"

Gelelim 17 Aralık darbe planına. Sizi de çok hedef aldılar yayınlarında, sosyal medyada. Olayı ilk duyduğunuzda neler düşündünüz? 

16 Aralık'ta huzursuz ama 17 Aralık'ta mutluydum ben. Çünkü iki yıl boyunca ettiğim duanın kabul olduğuna şahit oldum.

ALBAYRAK'IN GÜLEN DUASI

Neydi duanız? 

Son iki yıl boyunca ‘Allah'ım bu insanın canını almadan kalbindeki hakiki niyeti bu millete göster’ diye dua ettim. Sonunda duam kabul oldu. Olaydan daha bir ay öncesine kadar malum şahıs tarafından gazetelere ilan vererek methiyeler düzülen Cumhuriyet tarihinin en temiz siyasetçisi ve ailesine yapılan iftiralar milletten döndü. Bize düşen kısmının bir maddi bir de manevi boyutu var. Maddi olarak tüm haklarımızın mahkemede takipçisiyiz. Ama manevi boyutuna gelirsek, şahsım ve ailem adına zerre iftira, yalan ve sui-zan edenlerin hiçbirine mahşer-i ilahi'de hakkımı helal etmeyeceğim. Biz kendimizden eminiz elhamdülillah. Her şeyden önce Allah’a hesap vereceğinin bilincinde insanlarız. Allah'tan başka hiçbir şeyden korkmayız, dolayısıyla hayatımızın hiçbir döneminde Allah'tan çok kasetten korkanlardan olmadık.
Cemaat bu ihaneti neden yaptı? 

Her zaman söylüyorum. Bu yapı ve başındakiler ancak maşadır. Plan Yeni Türkiye’ye yöneliktir. Bölge üzerinde güç dengelerini dizayn etme çabası içindeki küresel güçler ve onların ulusal işbirlikçilerinin en son istedikleri ise bölgesiyle iyi ilişkiler içinde güçlü bir Türkiye’dir. Onun için millete ve iradesine karşı son dönemde ortaya çıkan bu siyasi ve illegal yapıların oluşturduğu bu ittifak, arkasında nasıl bir irade olduğunu ortaya koyuyor.

"UYANIKLAR YURT DIŞINDA"

Gerçek yüzleri ortaya çıkınca birçok kişi paralel yapıdan kaçtı. Gerçekten kandırılan dindar insanlara neler demek istersiniz?

Bu yapının gerçek yüzü ortaya çıkınca etrafındaki o sahte köpük kaybolup gitti. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu