Erdoğan: Biri türkçülük diyor, diğeri kürtçülük

Erdoğan: Biri türkçülük diyor, diğeri kürtçülük


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda Karslılara hitap ediyor...

Erdoğan'ın konuşmasında satırbaşları;

- Her fırsatta Kars'a geliyoruz. Sarıkamış ruhunu anlamayan Kars'ı ve Türkiye'yi anlayamaz. Dün bu toprakları kurtarmak için coğrafyamızın her yerinden kardeşlerimiz gelmiştir. Bizde 12 yıldır çalışmalar yapıyoruz. Bosna Hersek'e gidin bizi göreceksiniz. Arnavutluk, Makedonya, Türkmenistan, Kazakistan, Azarbeycan, Moğalistan'da bizi göreceksiniz. Her yerde bizi göreceksiniz.

BİRİ TÜRKÇÜLÜK DİYOR, DİĞERİ KÜRTÇÜLÜK

- Bir siyasi parti Kürtçülük, diğer bir siyasi parti ise Türkçülük yapıyor. 7 Haziran'da bunlara bir ders verin. Çünkü bunlar bizi Türk, Kürt, Azeri, Çerkez diyerek bizi bölmeye çalışıyorlar. Bizi bölmelerine ayrımcılıklarına izin vermeyelim.

BÖYLE SAÇMALIK OLUR MU?

- Kandil'i arkasına alan parti mitingine bir kaç sembolik Türk bayrağı getiriyor. Ama başka bir sürü sembolik olan bayrağımıza karşı olan şeyler var. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu böyle saçmalık olur mu? Bunlarla bizi aldatacaklarını sanıyorlar. İşte 7 Haziran bunun için iyi fırsat. Bu vatan üzerinde ameliyat düşünenler karşısında milleti bulur.

ADAMA 400 DÖNÜM YER VERİP BURADA YAŞA DEMEZLER

- Şimdi çıktı bir paralel çete. Bunların hocası Amerika'ya kaçtı. Niye Amerika'ya gittin? Mekke'ye Medine'ye gitseydin. Öyle adama 400 dönüm yer verip de burada yaşa demezler. Bunların küçük imamları da kaçıyor şimdi. İmam mihrabı bırakıp kaçar mı? Bunlar kaçar. Bunlar devleti ele geçirmeye çalışıyorlardı. Biz de yanıldık, aldatıldık. Allah'a şükür uyandık. Yoksa bunların 40 yıllık geçmişini durdurma şansı yakalayamazdık. 

MHP'NİN BAŞINDAKİ ZAT ESED MİLLİYETÇİSİ

- Suriye'deki Türkmen kardeşlerimize yardım götüren Tırları durduran paraleller oldu. MHP'nin başındaki zat da yardım üzerinden bizi karalamaya çalışıyor. Sorsanız Milliyetçi ama aslında Esed Milliyetçisi bu milletin milliyetçisi değil.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Trump seyahat yasağının kapsamını genişletti

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu