Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na anlamlı teklif: Gel gez

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na anlamlı teklif: Gel gez


Iğdır ve Erzurum'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda altın kaplama klozet olduğu iddiasındaki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Davetini tekrarlayan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

2007'den bu yana ortaya çıkartılan krizleri aştık ve kurulan tezgahları milletle beraber bozduk. Bugün önümüzde yine bir oyun var. Bölücü örgütün güdümündeki partinin eşbaşkanı, 'üst akıl değil, ortak akıl' diyor. Burada, milliyetçi olduğu iddiasındaki parti ile bölücü örgütün güdümündeki partiyi, ana muhalefet partisi ile paralel ihanet şebekesini aynı ortaklığın içinde görüyoruz.

ARAMIZDAKİ FARK BU

Amerika'daki yayın organlarını, ülkemizdeki darbeci bazı medya kuruluşlarını, Ermeni lobisini aynı ortaklığın içinde görüyoruz. Peki bunlar kime karşı ortaklık kurmuşlar? Bize, hükümete, imam hatip okullarına, dini müesseselere karşı ortaklık kurmuşlar. Bunlar, millete karşı ortaklık kurmuşlar. Biz millete hizmet için, onlar millete karşı ortaklık kurmak için çalışıyor.

ORANIN TEMİZLİĞİNİ Mİ YAPTIN

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'klozetlerin altın kaplama olduğu' iddia edildi. TRT'nin canlı yayınında 'hodri meydan' dedik. Bu sabah da (dün) Genel Sekreterim kanalıyla yazılı olarak kendisine (CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) hemen bir bildirimde bulundum ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet ettik. Gel bütün tuvaletleri gez, bakalım bir tane altın kaplama klozet bulabilecek misin? Eğer bulursan ben cumhurbaşkanlığı makamından çekileceğim ama bulamazsan şu CHP'nin başına bela olmaktan çekilecek misin? Ey Kılıçdaroğlu ne zamandan beri Beytepe Külliyesi'nin tuvaletlerini gezdin veya oralarının temizliğini yaptın da bunların altın suyuna batırılmış klozet olduğunu öğrendin.

HAYSİYET VARSA DAVETE UYAR

Eğer zerre kadar kişilik varsa zerre kadar haysiyet varsa bu yazılı davetime uyar, gelir orayı gezer, görür. Aksi takdirde söyleyeceğim başka şeyler var, şimdi onlara girmiyorum. Bunların kılavuzu karga. Günlerdir söylediği laf bu, 'Altın kaplama klozet, altın klozet'. Bir partinin genel başkanı olduğunu iddia eden kişi bu tür yalan yanlış şeyler söyler mi? Geldiğimizden beri 'bardak, çanak' bunlarla uğraşıyor. Biz geldiğimizden beri ne bardak aldık ne çanak aldık. Geldiğimizde ne varsa onlarla çalışıyoruz ama iftira atacak ya. 'İftira at, tutmazsa iz bırakır'. Mantık bu.

BAR SANATÇISI HAVASINDA

6-8 Ekim olaylarında insanları sokağa döküp 50 kişinin ölümüne yol açan eşbaşkanı türkü, bar sanatçısı havasında pazarlamak için var güçleriyle çalışıyorlar. Bugüne kadar Kürt kardeşlerimin geleceği için ağzından tek söz çıkmamış olanların barajı geçmesi için İstanbul'daki elitler seferber olmuş durumda. Üçüncü kattan Yasin Börü'yü atıp bıçaklamak suretiyle üzerinden arabayla geçerek şehit edenlere, bu ülkede bu tür aydın geçinenlerin destek vermesine ne diyeceksiniz? Karanlık. Bunlar kandan besleniyor. Arkalarında terör örgütü olmasa bu oyları almaları mümkün değil.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı kavga
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Fransa basını sustu

Hava Durumu

27°
Detaylı Hava Raporu