İngiliz medyası Erdoğan'ı eleştireyim derken övdü

İngiliz medyası Erdoğan'ı eleştireyim derken övdü

  • 01 Haziran 2015 10:18


İngiliz medyası, 7 Haziran seçimleri öncesi yine iş başında. Hemen her gün Türkiye aleyhinde haberlere imza atan yazılı ve görsel medya, Türkiye'nin Ortadoğu için vazgeçilmez bir unsur olduğunu vurgulasa da, bölgede güçlü bir Türkiye'yi kabullenemediğini açıkça itiraf ediyor.

İngiliz Guardian gazetesinde yer alan, "İstikrarlı bir Türkiye Avrupa ve Orta Doğu için hayati" başlığıyla servis edilen yazıda, "İstikrarlı bir Türkiye Avrupa ve Orta Doğu için hayati. Cumhurbaşkanı'nın daha gazla güç kazanması faydalı olmayacak" ifadeleri kullanıldı.

Guardian eleştireyim derken övdü

Yazıda yer alan bazı ifadeler ise, gazetenin eleştirmek için zorladığını ortaya koydu. Türkiye'nin dış siyasetteki etkisinin kaybolduğunu iddia eden gazete Türkiye'nin bölgedeki etkisini "hala bir kaya gibi" sözleriyle açıkladı. Yazıda şu ifadeler yer aldı; "Otoriterleşmeye doğru son zamanlardaki kayışına, lideri Recep Tayyip Edoğan'ın giderek ölçüsüzleşen öfkesine ve hükümetinin bir zamanlar sahip olduğu dış siyasetteki belirgin etkisini kaybetmesine rağmen; bir sorunlar denizi olan bugünün Orta Doğu'sunda halen bir kaya"

Yine haddini aştı

Erdoğan'ın denge duygusunu kaybettiğini iddia eden gazete hakaret boyutuna varan ifadeleriyle kendini kaybetti. Yazıda şu ifadeler yer aldı; "Erdoğan daha çok güce sahip olması gereken biri mi yoksa daha az güce sahip olması gereken biri mi? Cevap net bir şekilde daha az güç; eğer kendisi değişemiyorsa ya da meslektaşları ve danışmanları onu kontrol altına alıp rehberlik edemiyorsa. Ancak denge duygusu onu terk etmiş" .

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Kerkük'den geri çağırdılar!

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu