Ziraat Katılım Bankası açıldı!

Ziraat Katılım Bankası açıldı!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ziraat Katılım Bankası'nın açılışında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuştu:

Bugün Ziraat Bankası sadece bir banka değil kara gün dostudur. Çifçinin, tüccarın ve esnafın daima yanındadır. Paradan para kazanmaktan ziyade ekonominin gelişmesine katkı sağlayan bir bankadır. 16 milyar lira zarar ile devraldığımız Ziraat Bankası çok ciddi kar eden bir kuruluş haline geldi. 12 yıl önce çiftçiye yüzde 59 faiz ile kredi veriyordu. Şimdi ise yüzde 0 ile 8 arasında faiz ile kredi veriyor. Onlar saldırdıkça milletimiz Ziraat Bankası gibi kurumlarımıza daha güçlü sahip çıktı. Bankamız bilançosunu güçlendirmek için kaynaklarının çeşitlenmesi için çalıştı.

Ziraat Finans Grubu ile ilgili çalışmaların kısa sürede neticeleneceğine inanıyorum. Ziraat Bankası ilk milli banka olarak kuruldu. 16 milyar lira zarar ile devraldığımız Ziraat Bankası çok ciddi kar eden bir kuruluş haline geldi. 12 yıl önce çiftçiye yüzde 59 faiz ile kredi veriyordu. Şimdi ise yüzde 0 ile 8 arasında faiz ile kredi veriyor.

Bu ülkede yüksek faiz ile rant elde edinen tefeciler var. Onlar yaşanan gelişmelerden rahatsız oldular. Yeni Türkiye halkımızın ümidi olurken bazılarının ise kaosu haline geldi. Allah vermesin ülkemizi dış güçler işgal etse bunlar destek olurlar.

Ziraat Bankamız ile Halkbankamıza olmadık iftiralar attılar. Bugün bizi Mursi'nin akıbeti ile tehdit eden gazete geçen yıl da Ziraat Bankası'nı itibarsızlaştırmaya çalışıyordu. Onlar saldırdıkça milletimiz Ziraat Bankası gibi kurumlarımıza sahip çıktı.

Halk ve Vakıf Katılım'ın da işlemlerini bitirmesi gerekir. Bugün faizsiz olarak hizmet verecek olan Ziraat Katılım Bankası'nı açıyoruz. Eminönü'ndeki ilk şubeyi kısa sürede diğer şubeler de takip edecek. 2023'te 500 şubeye ulaşması planlanan bankamızın örnek bir kuruluş olarak yoluna devam etmesini diliyorum. Katılım bankaları faiz yerine ortaklığa bağlı iş modelleriyle yeni ufuklar açıyor. Londra faizsiz bankacılığın merkezi. Neden Londra olsun da İstanbul olmasın. İstanbul bu anlamda hakettiği yeri almalı. Yüzde 5 payı olan katılım bankacılığının, payının yüzde 15- 20 olmasını diliyorum. Bu hizmetin hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyor, Ziraat Katılım Bankası'nın hayırlı olmasını diliyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yaz saati uygulaması 'torba tasarı'da
Türkiye
Kartepe Zirvesi'nde '15 Temmuz ve Darbeler' sempozyumu düzenlenecek
Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'dan Kabil'e sürpriz ziyaret

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu