Fahri Yaldız Kimdir ?

Fahri Yaldız Kimdir ?


İHH'nın beraberinde birçok milletten katıldığı "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" sloganı ile Gazze'ye gidecek filoya katılmak için aylar öncesinde hazırlık yaptı.

 

 

Kısa Özgeçmişi

 

1967 yılında Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Başlı köyünde dünyaya geldi.

  9 yaşında iken babasını kaybetti.Atatürk ilkokulunda 2.sınıfta iken, Çelikhan ilçesi yatılı bölge okulunda kalmaktaydı.

Ortaokul 2.sınıfta iken kardeşlerinin küçük olması ve evde çalışacak kimselerinin  olmaması nedeni ile okulu yarıda bıraktı.

Çeşitli işlerde çalıştı.Kadayıfçılık,tatlıcılık ve dondurmacılık işleriyle uğraştı.Daha sonra elektrik ustası yanında çalışıp elektrikçi oldu.

.Bunun yanı sıra küçük çaplıda olsa çeşitli ticaret işleriyle uğraştı.

Bir dostunun tavsiyesi üzerine 1992 yılında Iğdır'da yapımı devam eden bir barajın elektrik bölümünde teknisyen olarak çalışmak üzere Iğdır'a gitti.Orada bir yıl çalıştı.

Memleketi Adıyaman'a dönüp 1993 yılında evlendi.

Aynı yıl daha önce çalışmış olduğu kadayıf imalat atölyesini, düğün takılarını satmak sureti ile devr aldı.

Hayatın ağır yükünü omuzlarına alarak, büyük bir metanet ve sabırla yoluna devam eden şehid kardeşimizin dört erkek çocuğu bulunmaktadır.

1994 yılında yapılan yerel seçimlerde Refah Partisi Belediye Başkanının koruması görevini üstlendi.

Akabinde 1995 yılında Adıyaman Belediyesine itfaiye'ye elektrikçi olarak işe başladı.

1998 yılında açılan Milli Gençlik Vakfına üye olup uzun yıllar bu vakıfta aktif olarak çalıştı.

Doğum tarihi: 1967
Doğum yeri:Adıyaman
Mesleği:  Elektrik ustası
Ölüm tarihi:  31 Mayıs 2010

 

Gazze Filosu

 

İHH'nın beraberinde birçok milletten katıldığı "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" sloganı ile Gazze'ye gidecek filoya katılmak için aylar öncesinde hazırlık yaptı.

Pasaport çıkarttı. Katılım formunu doldurdu.

Hısım, akraba, arkadaş, dost ve çevresi ile beraber 4 çocuk ve eşiyle vedalaştı.

"İnşallah şehit olmaya gideceğim" diyerek Antalya'ya Mavi Marmara gemisine bindi. Gemide ailesi ve arkadaşlarını arayıp son hasretini giderdi.

Şahadete layık olan ve şahadet makamını hak eden adeta bunu hissedip doğduğu köyde zemzem suyu ile temelini attığı ve gerekirse evimi satar bunu tamamlarım dediği "Zemzem camisinin"in inşaatını başlattı ve kabasını bitirdi.

Kendi tasarımı olan bir kolunda Filistin bayrağı olan yakasında Filistin atkısı dizaynı bulunan yeşil montunu giyip yine kendi tasarımı olan ve Filistin mücadelesinin sembollerinin aynaya takılı olduğu, üzerinde İHH bayraklarının takılı olduğu ve Adıyaman'dan Filistin'e yol açık sloganı yazılı olduğu arabası ile garaja giderken birde yüzünde şehit olacağı umudu ve heyecanını taşıyordu.

O İsrail'in Mavi Marmara gemisine yaptığı baskında büyük bir cesaret göstererek deniz komandolarını etkisiz hale getirip esir almış cesur yüreklerden biridir.

O şahadeti arzu etti. Allah'tan bir ulvi makamı cezdan talep etti.31 Mayıs günü saat 05:00 sularında ortadoğunun gayri meşru Amerikan ve batı beslemeli Siyonist katilleri tarafından şehid edildi.

Çetin Topçuoğlu kimdir ?

Cevdet Kılıçlar Kimdir ?

Şehit Ali Haydar Bengi kimdir ?

İbrahim Bilgen kimdir ?

 

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu