Erdoğan tehditlere meydan okudu!

Erdoğan tehditlere meydan okudu!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı toplu açılış töreninde gündeme değinerek kendisine yüklenenlere cevap verdi.

Erdoğan, 7 Haziran seçimlerine dikkat çekerek, demokrasinin önemli bir dönüm noktasından geçtiğini belirtti.

Aydın'a yapılan hizmetleri anlatan Erdoğan “Efeler yine yeter söz milletindir diyor mu? Bugün efeler yine yeter söz de karar da milletindir diyor mu?” diye sordu.

Erdoğan, 27 Mayıs’ın anlamlı bir gün olduğuna dikkati çekerek,  “27 Mayıs o kara yılın 55. yıl dönümü 14 Mayıs 1950’de başlayan bir demokrasi şöleni 27 Mayıs 1960 da kesintiye uğradı. 16, 17 Eylül 1961 tarihinde de milletin üç adamı içinizden biri Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüşdü Zorlu idam edildi” diye konuştu.

"Yuh" çeken kalabalığa Erdoğan, “Gelin bu yuhlarınızı 7 Haziran’da sandığa gömün” dedi.

Şehitleri rahmetle yad ettiklerini ve hep rahmetle yad edileceklerini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ama onlara darbe yapanlar, onları idam edenler hatırlanmıyor. hatırlansa da başka türlü anılıyor. Niçin biliyor musunuz? Çünkü Adnan Menderes ve arkadaşları bu millete hizmet etti, bu milletin geleceği için mücadele verdi. Onlar asla bu millete tepeden bakmadı. Hayatları pahasına milletin yanında olmaktan milletle yol yürümekten vazgeçmediler. Aslında darağacına çıkarken bile milletin gönlündeki sevgi tahtında bir basamak daha üste yükseliyordu Kendisine darbecileri, cuntacıları, vesayetin yol arkadaşlığını seçenler daima kaybetmeye mahkum oldu."

-"Bizim için şereftir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dün Adnan Menderes için hazırladıkları sonla bugün bizi tehdit ediyorlar. Ne diyorlar ‘sonunuz Menderes gibi olacak’ diyorlar. Halbuki ölümsüzlüğü tadanlara ölüm ne yapabilir ki? Bununla yetinmiyor Mursi’ye istenen idam cezasın gönderme yaparak resmimi üste koyarak altına yüzde 52 ile seçilen cumhurbaşkanına idam diye başlık atıyorlar. Onlar bilmiyorlar ki Menderes gibi bir son bizim için şereftir. Onlar bilmiyorlar ki şehitler ölmez hem Allah’ın indinde hem milletin gönlünde şehitler ebediyen yaşarlar."

1950'de yapılan seçimlere değinen Erdoğan, milletin uzun bir bekleyişin ardından gerçek anlamda ilk oyunu 1950'de kullandığını belirtti.

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bugün de ülkemizin Doğu ve Güneydoğu illerinde bölücü terör örgütünün güdümündeki partiye oy vermeyecek olanları alçakça tehdit ediyorlar. Mektuplar göndererek, evlere giderek, afişler asarak tehdit ediyorlar. Van'da bu partinin belediyesi musluklardan kan akan afişlerle milleti tehdit etmişti. Üzerlerine gidince, bir hafta sonra ben Van'daydım. Baktım ki o bilboardlar kalkmış, yerlerine normal su akan musluklar gelmiş. Bunlar, bu. Başka yerlerde sokak başlarına kendi destekledikleri partinin mensupları, bu mensupların dışındaki kişilerin girmesini yasakladıklarını söyleyen pankartlar asıyor. Siirt'te, Hakkari'de, Van'da bu sebeple vatandaşlarımız öldürüldü. Siirt'te muhtarı öldürdüler. O da Kürt'tü. Kürt, Kürt'ü öldürüyor. Nasıl oluyor bu iş? Bir köy korucusuna biz havalimanını açtığımız gün, Hakkari'de başına 10 kurşun sıkarak onu öldürdüler. O da Kürt o da Kürt. Bunlarda vicdan diye bir şey kalmamış. Ondan sonra utanmadan batıya geliyor başka konuşuyor. 6, 7, 8 Ekim tarihlerinde bütün Kürt vatandaşlarımızı sokağa davet eden sen değil miydin? 50 kişinin ölümüne neden olan sen değil miydin? Yasin Börü'yü 3. kattan atmak suretiyle bıçaklayarak, üzerinden de arabayla geçmek suretiyle 15 yaşındaki yavruyu şehit eden sen değil miydin, siz değil miydiniz? Bunlarda yalan meşrudur. Rahat rahat yalan söylerler. Abisi dağda, kendisi bağda. Daha sonra dağdan o da indi. Tamamıyla bölücü terör örgütünün içerisinde bunlar." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anamuhalefet partisi ve milliyetçi olduğu iddiasındaki parti, bölücü örgüt ve paralel örgütle işbirliği içinde, işi gücü bıraktılar, artık bu partiye barajı aştırmaya çalışıyorlar. Kendileri için değil, bu parti için oy istiyorlar. Bölücü örgütün güdümündeki parti, Diyanete saldırdığı gibi işte bütün değerlerimize saldırıyor" diye konuştu.

-"Tezgahı görüyor musunuz?"

"Bu seçimde anamuhalefeti, yavru muhalefeti, eşbaşkanların partisi, bölücü örgüt, paralel örgüt bir oldu onlara bir de malum Doğan Medyası ve Ermeni lobisi de katıldı" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Hep birlikte eski Türkiye koalisyonunu kurdular, oyunu görüyor musunuz, tezgahı görüyor musunuz? Bu senaryoda her şey tamam bir şey eksik, ne o? Burada millet eksik, millet, millet yok. Millet 1950'de nasıl oyuna sahip çıktıysa inanıyorum ki 7 Haziran'da da oyuna sahip çıkacak. Türkiye artık baskılarla, tehditlerle, siyaset mühendislikleriyle medya operasyonlarıyla yön verilen, yolu çizilen bir ülke değil. Artık hamdolsun IMF kapısında kuyrukta bekleyen bir ülke değiliz, tüm dengeleri alt üst olmuş bir ülke değiliz. Bugün milli gelirini adeta doruk noktasına çıkarmaya devam eden bir Türkiye var."  

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu