BBC'nin unutulmaz darbe manşeti

BBC'nin unutulmaz darbe manşeti


BBC, gezi olaylarında yaptığı provoke yayınları hala hafızalarda yer alırken, 27 Mayıs'ta cuntacıların yandaşı olduğunu unutmadık..

Gezi olaylarında, Soma'da ve ardından Suriyeli sığınmacıların Türkiye'de istenmediği algısı konularında Türkiye karşıtı ne kadar haber varsa hemen hepsinde imzası olan BBC'nin, 27 Mayıs darbesinin yıl dönümünde o gün attığı darbeci manşeti akla geliyor...

27 MAYIS'IN YANDAŞ BBC'Sİ

27 Mayıs'ın yandaş BBC'si İngiliz BBC, bundan tam 55 yıl önce, yani 1960 darbesinin yapıldığı günlerde de Türkiye'ye karşı provokasyon içerikli yayın yapıyordu.

Başta Başbakan Adnan Menderes olmak üzere kabineden 2 ismin de idamıyla sonuçlanan 27 Mayıs darbesinin yıl dönümünde BBC'nin 55 yıl önce yaptığı yayını ispatlayan gazete küpürleri ortaya çıktı.

BBC'ye ait olan ve 1960 yılında bir albayla yapılan konuşma haberi, bugün Gezi olayları ve devamında gelişen sokak muhalefeti üzerinden Türkiye karşıtı yayınların yıllar önce de yapıldığını kanıtladı.

"BUZHANELERDEN TOPLU CESETLER ÇIKTI"

BBC Radyosu'nun yayınladığı konuşmalarda, "Buzhanelerden toplu halde cesetler çıktı"gibi ifadeler kullanılmıştı. Aynı haberde, cesetlerin çoğunun yürüyüşlerde öldürülen öğrencilere ait olduğu da vurgulanmıştı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Hükümet muhalefet yapmamıza izin vermiyor '
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
İsrailli yetkililere 'referandum' yasağı.

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu