Halid Yasin Kimdir ?

Halid Yasin Kimdir ?


Arayışları sonucu Hıristiyanlığın bir çok mezhebini deneyen, en sonunda huzuru Müslümanlıkta bulan olan bir İslam aşığı. Kendisi halen Amerika'da yaşamakta olup, halka açık sohbetler gerçekleştirmektedir.

Kısa Özgeçmişi

Gerçek adı  Charles Jetter

Halid Yasin, New York'ta doğdu ve Brooklyn'de bir Hıristiyan olarak büyüdü.

Öksüz olmamasına rağmen üç yaşından on beş yaşına kadar evlatlık olarak farklı Hıristiyan mezheblerine bağlı aileler ile beraber yaşadı.

 Kendisiyle yapılan bir röportajda ruhani ve dinci bir kişiliği olduğunu ve İslam'la tanışmadan önce Katolikliği bile denediğini, fakat zihnindeki sorulara cevaplar bulamadığını sölemiştir.

 1964'te Vietnam Savaşı'nın kendisini insani ve dini değerleri tekrar sorgulamaya ittiğini ve bu dönemde ABD'de ortaya çıkan The Nation of Islam grubu ABD'de siyah Müslümanlar olarak bilinen Malcolm X'in de bir dönem içinde bulunduğu grup ile karşılaştığını belirtiyor.

Türkiye ile ilgili yorumu

100 yıl önceki ülkenizi bir düşünün, o kadar eskiye gitmeyin 50 yıl hatta 20 yıl öncesini düşünün. Çok büyük bir gelişme gösterdi

Türkiye, bunu AK Parti iktidarında yaptı hem de. Yirmi beş yıl önce İstanbul’a gelmiştim ve Müslüman bir ülkede kimsenin camiye gitmediğini görünce şaşırmıştım. Hem dinine bağlı hem de son derece hızla gelen bir ülke olarak, dünyaya ciddi mesajlar veriyorsunuz. Kimse Türkiye’nin yerini bilmezdi ABD’de şimdi Başbakanınızın adını biliyor ve saygı duyuyorlar. Şundan kesinlikle eminim ki, bu gelişme Batı için korkutucu, ellerinden geleni yapıyorlar geri gitmeniz için

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu