Kamalak:  CHP bizi taklit ediyor

Kamalak: CHP bizi taklit ediyor


Kamalak, Kent Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 7 Haziran'da yapılacak seçimin Türkiye için çok önemli olduğunu belirtti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, CHP'nin partilerinin seçim vaatlerini kopyaladığını iddia ederek, "Biz 40 yıldır ne diyoruz, 'yaşanabilir bir Türkiye'. Peki, CHP bu seçimde ne diyor, 'yaşanacak Türkiye'. Bizim 40 yıldır söylediğimizi almış, olduğu gibi kopya etmiş. Merak etmeyin, kopyayı vereni de biliyoruz. Selam olsun Bekaroğlu'na" dedi.

Mevcut iktidarın ülkeyi kaosun içerisine sürüklediğini öne süren Kamalak, "İslam ülkeleri tarihte olmadığı kadar perişan. Her yerde gözyaşı ve kan var, yüzyılın en büyük insanlık dramı yaşanıyor. Ateş kapımıza dayandı ama bunların yaptığı tek şey, meydanlarda slogan atmaktan ibarettir. Ne diyorlar mesela? 'Güçlü Türkiye' diyorlar. Sen İslam Birliği'ni ağzına alabiliyor musun? Ondan haber ver" diye konuştu.

Kamalak, iktidara geldiklerinde fabrikaların, gençlerin çalışacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Şimdi ara sıra çıkıp milleti kandırabilmek için 'yerli otomobil yapacak yiğit arıyoruz' diyorlar. Biz, buradan haykırıyoruz. Beyhude yorulmayın, Milli Görüş iktidara gelmeden, Saadet Partisi iktidar olmadan bırakın otomobil yapmayı, siz emin olun otomobilin tekerini bile yapamazsınız. Çünkü aradığınız yiğitler Milli Görüşçü, alperen, mücahit ve şu meydanı dolduran yiğitlerdir. Buraya geleceksiniz."

İktidarın başkanlık sistemiyle her şeyin düzeleceğine inandığını ifade eden Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü:
"O zaman beraberce soralım; siz 13 yıldır iktidardasınız, asgari ücreti iki katına çıkarmak istediniz de parlamenter sistem mi engelledi? İşçiye, memura, emekliye yüzde 50 zam vermek istediniz de parlamenter sistem mi mani oldu? Sakaryalı işsiz gençlerimize çalışacak fabrikalar kurmak istediniz de bu sistem mi mani oldu? Özü şu; biz diyoruz ki 'keramet yönetim sisteminde değil, üretim sistemindedir. Ekonominiz güçlü, paranız değerli, sanayiniz güçlüyse dünyada bir yeriniz, geçerli bir itibarınız, sözünüz var demektir.' Bu işler zihniyet meselesidir, zihniyet değişmedikçe icraat değişmez. İşte 7 Haziran'da bu zihniyeti değiştirebilmek için önünüze çok önemli bir fırsat geliyor. Milli ittifakı, Saadet Partisi'ni Allah'ın izniyle TBMM'ye göndereceğiz."

Kamalak, CHP'nin Saadet'in seçim vaatlerini kopyaladığını iddia ederek, "Biz 40 yıldır ne diyoruz, 'yaşanabilir bir Türkiye'. Peki, CHP bu seçimde ne diyor, 'yaşanacak Türkiye'. Bizim 40 yıldır söylediğimizi almış, olduğu gibi kopya etmiş. Merak etmeyin, kopyayı vereni de biliyoruz. Selam olsun Bekaroğlu'na. Ama yine Bekaroğlu kardeşimiz, gayet iyi bilir ki bu işler öyle kopya çekmekle falan olmaz. Bu işleri yapmak için şuur, aşk, millet sevgisi, heyecan ve iman lazım" değerlendirmesinde bulundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kadir Topbaş istifa etti
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu