BDDK Başkanı'ndan flaş Bank Asya açıklaması

BDDK Başkanı'ndan flaş Bank Asya açıklaması


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Bank Asya'dan kuruma gönderilmesi gereken belgeler ile ilgili açıklama yaptı.

Akben, Türkiye Katılım Bankaları Birliği'nin (TKBB) 14. Olağan Genel Kurul toplantısının açılışının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Bir gazetecinin, katılım bankalarının 2014 yılı büyümesinin Bank Asya'nın özel durumu nedeniyle düşük geldiğini belirterek, 2015'de Bank Asya'daki durumun çözülüp çözülmeyeceğine yönelik sorusu üzerine Akben, "Tabii ki çözülür. O konular mecrasında gidiyor. Bu işleri siyasi boyutlara çekmenin anlamı yok. Bunlar bankacılık rakamları diliyle veya otoritenin oradaki denetimleriyle ortaya çıkan şeylerdir. Orada o duruma göre gereken yapılacaktır" karşılığını verdi.

Akben, Bank Asya'nın BDDK'ya göndermesi gereken eksik belgelere ilişkin soru üzerine de "Benim bildiğim kadarıyla belgelerin herhalde tamamlanmadığını biliyorum. Tamamlanmış değil. TMSF tarafındayken bildiğim kadarıyla onlar tamamlanmış değil. Bilgiler tamamlanmış değil. O konuda da gereken yapılacaktır. Çünkü sorunları ne kadar çabuk sürede çözerseniz, sorunların ertelenmemesi sektör açısından çok daha iyi olur. Onun için sorunların daha çabuk çözülmesi taraftarıyım" diye konuştu. 

"Çözülmesi için bu belgelerin yüzde 100 tamamlanması mı gerekiyor?" şeklindeki soruyu ise Mehmet Ali Akben, "O konularda bir yorum yapmayayım. Bir toplantı yaptıktan sonra, arkadaşlarla bu konularla görüşmelerimizi yaptıktan sonra daha doyurucu bir açıklama yapabiliriz" şeklinde yanıtladı. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu