Erdoğan: İnanç değerlerimize saldırıyorlar

Erdoğan: İnanç değerlerimize saldırıyorlar


Erdoğan, toplu açılışlara katılmak ve bazı ziyaretlerde bulunmak için geldiği Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan Cumhurbaşkanlığı otobüsüyle kente hareket etti.

Tekkeköy ilçesi Selyeri mevkisinde vatandaşların sevgi gösterisinde bulunduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan, otobüsü durdurarak vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra çocuklara satranç takımı dağıtan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yol boyunca sevgi gösterileriyle karşılaştı. Erdoğan toplu açılışlara katılmak üzere geçtiği Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda halka sesleniyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

- 19 Mayıs yarın buradan İstiklal ve İstikbalimizin mücadelesi başladı ve öyle ise atacağımız adımlar önem arz ediyor. Biz de başkentte gençliğimizi ağırlayacağız. Samsun'a 400 yataklı bölge hastanesi kurduk. 300 yataklı Gazi Devlet Hastanesini de şehre kazandırıyoruz.

- Ben cumhurbaşkanı olarak bunları konuşmuyorum 12 yıllık başbakanlık dönemimde yaptıklarımı anlatıyorum anlatmayayım mı? Bunları anlatmamız lazım bir hafta önce anlattığımızı bir hafta sonra herkes unutuyor. Biz 12 sende 17 bin km bölünmüş yol yaptık. Samsun'dan Sarp'a yola çıktığınızda yolun yüzde 35'i tamamlanmıştı, o dağları biz deldik. Yol medeniyettir yolu olmayan ben medeniyim diyemez. Bunları konuşuyorlar mı hiç? Bu yolar olmazsa ne olurdu halimiz? Yollar yapıldı otellerde yükselmeye başladı. Bunları daha iyi noktalara taşıyacağız. Ülkemiz için demokrasi için çıktığımız bu yolda yüzde 52'lik oy oranıyla dorudan milletin oyları ile seçilen ilk cumhurbaşkanı olma şerefinizi bu kardeşinize verdiniz

- Yeni Türkiye yolunda mı yürüyeceğiz yoksa eski Türkiye yolunda mı kalacağız? 7 Haziran'da bunu belirleyeceğiz. Benim sizden bir ricam var bizi bölmek ve ayrıştırmak istiyorlar onun için diyorum ki hep birlikte öyle haykıralım ki Türkiye duysun. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. Bu birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar. Bu seçimlerde atılacak temeller Türkiye'yi ilk önce 2023 yılına ulaştıracak. 2007 yılında cumhurbaşkanlığı seçiminde karşımıza ne hukuka ne de ahlaka uyan 367 engelini çıkardılar bizde halkımıza müracaat ettik.

- Yeni anaysa ülkemizin gündemine girmiş bulunuyor. Milletimizin bu konuda ortaya koyduğu güçlü talebe kimse bigane kalamaz.

- Ülkemizin istikbaline kastedenler eski Türkiye özlemi ile bir araya geldiler kim var bunun içinde bölücü terör örgütü, paralel yapı. Milli Güvenlik Siyaset belgesi içine bu da girdi. Maalesef muhalefet partileri de bunların dümen suyuna girmiş durumda. Van Belediyesi bildbordlara musluklarından kan akan görseller hazırlamış hale bakın.

- Ben buradan tüm Türkiye'ye sesleniyorum artık bu terör örgütünün güdümündeki siyasi örgüte 7 Haziran'da gereken cevabı verecek misiniz? Şimdi ne oldu baktım o musluklardan kan akmıyor değiştirmişler onları yanlışta olduklarını anladılar. Çamur aksa anlarım İstanbul'da musluklardan çamur bile akmıyordu tıs diyordu. 180 km den su getirdik. İnanç değerlerine saldırıyorlar. Bir yerlerden talimat almışcasına aynı kurumlarımıza saldırıyorlar. Bir dönem CHP'nin Kabe Arapın olsun biz Çankaya yeter sözünü şimdi HDP aynısını diyor Bizim Kabe'miz Taksim'dir diyor. Ben Kürtçe Kuran mealini kürsülerden gösterdim Diyanet İşleri Başkanlığımızın başarısı olarak anlattım dürüstlükten nasibi olmayanlar bundan bir tane hazırlandığı söylüyor eline diline dursun. 10 bin adet hazırlandı şimdi Emenice hazırlanıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu