İnternete müdahale talebi

İnternete müdahale talebi


Dünyada hızla çoğalan İsrail Karşıtı söylemlerden rahatsız olan İsrailli bir grup, Filistin halkının dünya ile bağını tamamen koparmak için yasa talebinde bulundu.

İsrail Kudüs’te 12-14 Mayıs tarihleri arasında toplanan forumun konuşmacıları Yahudilere karşı internette nefret söylemlerinin hızla yayılmasından rahatsız olduklarını ve bundan internet şirketlerini sorumlu olduğunu ifade etti.

Antisemitisme  Karşı 5. Küresel Forum yayınladığı ortak bildiride şu ifadelere yer verdi: “ İnternetin sosyal ikna gücü ve siyasi sınırları aşan haberleşme gücünü hesaba kattığımızda, siber ortamda yayınlanan nefret ifadelerini, sadece yazarlarını kınayarak engellemek yeterli değildir." 

Bildirinin devamında yer alan; "İnternette şeytani bir fikir hızla yayılabilmekte ve taraftar bulabilmektedir. Dolayısı ile nefret suçlarını işleyenler kadar bu mesajları taşıyan internet şirketlerinin de sorumluluğu söz konusudur.İfade özgürlüğü hakkı internet şirketlerine nefret suçu ifadelerini yayınlama hakkı veremez.İnternet medyasını kontrol eden kişi ve kurumlar da ahlaki ve sosyal sorumluluğa uygun şekilde davranmalı içerik yönetimini ona göre yapmalıdır.” ifadeleriyle bu konuda yaptırım uygulanmasını talep ettiler.

Kaynak: salom.com.tr

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu