Ülkücüler Akşener'e 'Kırbaç' hediye ettiler

Ülkücüler Akşener'e 'Kırbaç' hediye ettiler


MHP'li 100 kişilik grup, Meral Akşener'e destek vermek için Beylerbeyi'ndeki evine kadar yürüdü. Evinden çıkan Akşener'e 'kırbaç' hediye edildi.

Latif Erdoğan'ın ortaya atmış olduğu kaset iddiasını protesto eden MHP'liler İstanbul'da Meral Akşener'e destek için evine kadar yürüdü! "Meral Akşener onurumuzdur" pankartları taşıyan grubu evinde karşılayan Akşener, partililere teşekkür ederken Akşener'e 'kırbaç' hediye edildi.

Ajanslarda yer alan bilgiye göre; Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan MHP Üsküdar İlçe Başkanlığı Küplüce Mahalle Teşkilatı önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, Meral Akşener'e destek vermek için yürüyüşe geçti. Grup, bu sırada, "Bazı kadınların pembe olsa da kimliği, adamım diye gezen bazı erkek müsvettelerinden daha mavidir yüreği - Meral Akşener onurumuzdur" yazılı pankart açtı. Dev boyutta 3 hilalli MHP bayrakları da açan grubun önünde yer alan kadınlar dikkat çekti.

EVİNDEN ÇIKIP GRUBU KARŞILADI

Evinden çıkıp grubu karşılayan Meral Akşener, kendisine gösterilen desteğe sağ elini göğsüne götürerek teşekkür etti. Gruba hitaben bir teşekkür konuşması yapan Akşener, sözlerine, "Şeriatın kestiği parmak acımaz" diyerek başladı. Akşener, şunları söyledi:

"Bu iğrenç süreçte, başta Genel Başkanımız olmak üzere teşkilat mensuplarımız, genç asenalarımız, genç bozkurtlarımız beni yalnız bırakmadılar. Hepinize teşekkür ediyorum. Bir kadın için, Müslüman bir Türk ailesi için kaldırılması mümkün olmayan 5 gün geçirdik. Sizlerin sayesinde bir mücadele verdim. Ant olsun, şart olsun ki bundan sonra herhangi bir Türk kadını veya hangi inançta olursa olsun bir kadın hakkında ağzını çarpıtarak, tükürükler, salyalar saçarak, kikirdeyerek, bir kadın hakkında iğrenç cümle sarf etmeye kalkan böyle müptezel, iğrenç, alçak, haysiyetsiz, şerefsiz, hamdolsun, şart olsun ki 5 kere düşünecek.

"İLK KEZ AÇIKLADI"

Buradan söylemek isterim ki, Allah rızası için o mücadeleyi verdiğim için, hiç paylaşmamıştım, şimdi paylaşıyorum artık, başörtüsü nedeniyle koyduğum tavırdan dolayı yargılanan tek milletvekiliyim ben. Dolayısıyla, 18 sene önce o dönem ben yargılandım. Benim ne eşim, ne çocuğum, ne arkadaşım, ne de ailemden herhangi birisi ne Zaman Gazetesi'nden, ne STV'den, ne Yeni Şafak'tan 5 kuruş alıp cebini doldurmadı. Bugün bana iftira atanlar, buralardan nemalandılar. Sözde o başörtülü kızlarımızı, çocuklarımızı, kadınlarımızı savundular. Onların savunması neticesinde o mücadelede dil değişti. O mücadelenin içindeki edep duygusu değişti. O mücadeleyi yapmak için yola çıkan o kızların kahraman olma imkanı ellerinden alındı. Hem bir tarafından ceplerini doldurdular, hem bir taraftan da inanç üzerinden yola çıkan o çocukların, o kızların liberal düzen üzerinden o mücadeleyi ve uğradıkları o haksızlıkları hürriyetçilik ve insan hakları üzerinden o dil değişti. Bir kahramanlık öyküsü koymasına o kızların engel oldular.

"BU BÜYÜK BİR KUMPAS"

Aradan yıllar geçti, devran değişti. Bir düzen değişmedi. Bugün bir baktık ki, bir başka iktidar 13-14 yıldır işbaşında, başörtülü kızlarımız, kadınlarımız, çocuklarımız bizim de, MHP'nin de özgürlüklerine kavuştular, milletvekili olma hakkını elde ettiler. Ama baktık ki aynı şekilde onlar adına konuşan yine aynı ağızlar oldu. Bir Müslüman Türk kadını kendi adına konuşabilir. Müptezellerin bizim adımıza konuşmalarına ihtiyacımız yoktur. Bize iftira atılması halinde de bir Müslüman Türk kadını ve kadınları üstüne düşeni yerine getirecektir. Bu büyük bir kumpastır. Bu büyük bir iftiradır. Ama tekrar ediyorum, sizin için, bu genç kızlar için neye mal olursa olsun, bu mücadele sürecek. Bu öncelikle cari hukukumuz üzerinden sürüyor. Ben Salı günü müracaat etmiştim. Ama bugün itibariyle savcının eline o kalemlerden geçerek gelmiştir. Anadolu Adliyesi'nde basın savcılığının elindedir. Her bir şekilde büyük bir ciddiyetle bu davayı takip edeceğim. Bu davada, çok sert kanunlar çıkardık basın üzerinden yapılan iftiralara yönelik. Bu iftiralara göre hukuk işleyecek. İşlemediği takdirde zaman zaman ülkemizde hukuk yerine guguk oluyor deniliyor. Ben buna inanmak istemiyorum."

"ŞERİ HUKUKTA AYET 80 KIRBAÇ DİYOR"

Diğeri için bir şey söyleyemeyeceğim. Liberal ahlaktan bakmak lazım hadiseye, ama ben Müslümanım diyen bir şahıs Yüksek İslam Enstitüsü, ben de Müslüman bir Türk kadını olarak cari hukuk işlemediği takdirde, açık, net televizyondan söyledim, aramızda şeri hukuk devreye girecektir. Onun şartları da biliyorsunuz, ayet açık. 80 değnektir. Başkan bana 80 değneğin birincisini bir örnek olarak getirmiş, teşekkür ederim. Elbette ki cari hukuk öncelikli, bunu takip edeceğiz. Kandil nedeniyle geldiğiniz için çok teşekkür ederim."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Çavuşoğlu'ndan IKBY'ye uyarı

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu