Akdoğan: Sen kimsin, Erdoğan'ın tırnağı olamazsın!

Akdoğan: Sen kimsin, Erdoğan'ın tırnağı olamazsın!


Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CHP’nin Mersin Milletvekili Adayı Fikri Sağlar’ı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik açıklamaları dolayısıyla sert sözlerle eleştirdi.

Akdoğan, Çukurambar'da AK Parti Ankara milletvekili adayı Fatih Şahin'in seçim koordinasyon merkezinin açılışındaki konuşmasında, 7 Haziran seçimlerinin eski Türkiye'ye dönmek isteyenlerle yeni Türkiye'yi kurmak isteyenler arasında bir dönüm noktası olacağını, seçimleri referandum olarak gördüklerini söyledi.
Siyasette uzun zamandır bir mücadele yaşandığını belirten Akdoğan, bunun milletle ve milletin değerleriyle kavgalı olanlarla, millete sevdalı olanlar arasında sürdüğünü dile getirdi.

Akdoğan, "Demokrasiye inanmayanlarla inananlar arasında, değişimi isteyenlerle statükocular arasında bu bir mücadele, bu mücadeleyi 12-13 yıldır AK Parti tek başına veriyor. AK Parti kurulduktan sonra başına gelmedik kalmadı" ifadesini kullandı.

Bazılarının oturdukları yerden popülizm yaptıklarını vurgulayan Akdoğan, bu kişilerin daha sonra tepki oylarıyla bu işi idare edeceklerini düşündüklerini kaydetti.

Akdoğan, "İşte biz bugün sokaklardayız, onlara da 'hodri meydan' diyoruz. 'Gelin, bari seçim bahanesiyle halkın arasına karışın, bir elinden tutun, gözüne bakın, kalbine girmeye çalışın'. Siyaset böyle yapılır, seçimler de bunun için bir vesiledir" diye konuştu.

-"Hepsi aynı çuvala girdiler"

Bunların nasıl bir zihniyete sahip olduğunu, biraz kazıyınca altından nasıl bir zihniyet çıktığını bildiklerini vurgulayan Yalçın Akdoğan, şöyle devam etti: "CHP'nin bir milletvekili adayı, 'Erdoğan'ın Müslüman olduğuna inanmıyorum' demiş. Ya sen kimsin, Erdoğan'a laf söylemek kim? Sen, Erdoğan'ın tırnağı olamazsın. İnsanların dinini, imanını sorgulamak nasıl bir demokrasi anlayışıdır, nasıl bir insanlık anlayışıdır? Bunların yaklaşımı budur. Bunlar demokrat olamazlar, bunlar milletin değerleriyle kavgalılar. Yani 'Ben Müslümanlığa inanmıyorum' diyemediği için 'Erdoğan'ın Müslüman olmadığını düşünüyorum, inanıyorum' diyor. Böyle bir çarpık zihniyettir bu. Bunlar hep milletle kavga ettiler, milletin değerleriyle kavga ettiler.

Milletin iradesine tasallut edildi. Bir gün çıkıp, milletin yanında durmadılar. Hep darbe şakşakçılığı yaptılar, şimdi konuşuyorlar. Şöyle oldu, böyle oldu. Sen ne yaptın arkadaş? Referandumda '12 Eylül ile hesaplaşalım' dedik, 'İzlerini silelim' dedik, adımlar attık, siz çıktınız 'Hayır da Hayır Vardır Kampanyası' yaptınız. Hangisine destek verdiniz? Bunların zihniyetini hepimiz biliyoruz. Vatandaşımızın bunların palavra siyasetine, bu üfürüklerine kanmaması lazım. Hepsi aynı çuvala girdiler. Düne kadar yan yana gelmiyorlardı, ne kadar parti varsa, anlayış varsa, odak varsa, lobi varsa hepsi aynı çuvala girdiler."

-"En basit tabiriyle densizlik ve terbiyesizlik"

Akdoğan, yüzde 52 oy almış bir cumhurbaşkanıyla kavga edildiğini belirterek, bu durumun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a oy verenlere saygısızlık olduğunu, devletin başındaki kişiye bazı yakıştırmalarda bulunmanın en basit tabiriyle "densizlik" ve "terbiyesizlik" olarak tanımlanacağını ifade etti.

Hiç kimsenin inancının bir başkasınca sorgulanmaması gerektiğine işaret eden Akdoğan, yeni Türkiye'nin ötekisi olmayan, kimsenin dışlanmadığı, horlanmadığı bir Türkiye olacağını ve bunu tesis etmek için çalıştıklarını anlattı.

Akdoğan, eski Türkiye'de koalisyonlar, krizler, IMF'e bağımlılık, batık bankalarla yüksek enflasyon döneminin olduğunu, yeni Türkiye'de ise ileri demokrasi ve insanlık onurunun bulunacağını söyledi.

Yeni Türkiye'de paralel devletle derin devlet yapılanmasına yer olmayacağına işaret eden Akdoğan, yeni Türkiye'de sadece milletin iradesinin yönetimi şekillendireceğini belirtti.

Akdoğan, halkın güvenin bir günde oluşmadığını, milletin dik duramayanları çok iyi bildiğini dile getirdi.

"Anketlere göre millet koalisyon istemiyor, AK Parti'nin de iktidar olacağına inanıyor" diyen Akdoğan, herkesin sandığa gidip, iradesini ortaya koyması, Türkiye'nin geleceğinde "Ben de söz sahibiyim" demesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Seçim koordinasyon merkezi açılışına, AK Parti Ankara milletvekili adayları ve parti üyeleri katıldı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Başbakan Yıldırım, Danıştay Başkanı Güngör'ü kabul etti
Türkiye
Türkiye'den ABD'ye '1915 olayları' tepkisi
Dünya
Esed rejimi Türkmendağı'na saldırıyor

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu