Davutoğlu:  Bizden İsrail'e dost çıkmaz

Davutoğlu: Bizden İsrail'e dost çıkmaz


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Afyonkarahisar'da Partisinim mitinginde halka hitap ediyor

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

AK Parti'de darbecilik geleneği yoktur. Biz her zaman darbelere karşı çıktık. Afyon'dan yine meydan okuyorum. Çık 27 Mayıs'a darbe de. Görelim nasıl darbelere karış olduğunu. Dün ben, 'Adnan Menderes şehit edilirken, idama giderken CHP neredeydi ' diye sordum. Kılıçdaroğlu diyor ki: 'İnönü mektup yazmıştı.' Darbecilere mektup yazmayı iş zannediyorlar, iş. Biz, darbecilere mektup yazmayız, onların karşısında dimdik Afyonkarahisar'ın hisarı gibi dururuz. Mektup yazmışmış, bir tek kelam etti mi Çıktı mı meydana 'Bu ülkenin Başbakanını asamazsınız.' dediler mi Hayır.

"İsrail'e dost çıkmaz"

Bugün Miraç Kandili yani Mescid-i Aksa günü. Mescid-i Aksa esaret altında oldukça bizde İsrail'e dost çıkmaz. İsrail'e çıkış yapan 'One Minute' diye tek lider Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dı. İsrail'in bütün tuzaklarına rağmen BM Genel Kurulu'nda Filistin devleti tanınırken, İslam devleti adına Filistin adına tek konuşan Dışişleri Bakanı da bendim. Filistin'in yanında bir tek Türk Dışişleri Bakanı vardı. Filistin'i savunan tek devlet Türkiye Cumhuriyeti devletiydi. 

Yurtdışında bazı çeteler Cumhurbaşkanımızı ve bizi tahkir etmeye çalışıyor. 

Zafer bugün veya yarın mutlaka bizimdir. IMF'den borç dileyen Türkiye artık yok. Türkiye'yi bütün bu zilletten kurtarıp izzetli bir devlet yapan kim?

"Kılıçdaroğlu yalancı"

Kılıçdaroğlu diyor ki Türkiye'de 17 milyon kişi 200 liranın altında yaşıyor, 8 milyon kişi bin liranın altında yaşıyor diyor. Yahu bu sayı saymayı bilmiyor. Biz devraldığımızda günde 1 doların altında yaşayan yüzde 1 vardı. Şu an bunlar yok. Dünyada gelir dağılımını en iyi düzelten ülke Türkiye olarak gösteriliyor. Lisan öğrencilerimize 330 lira öğrenci bursu veriyoruz. Yüksek lisans öğrencilerine 660 lira, doktora öğrencilerine 960 lira burs veriyoruz. Matematik bilmiyor. Cevap versin eğer 8 milyonun altında bin liranın altında yaşayan varsa ben bugün istifa ederim Yalan, bu adam yalancı.  Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. ABD'den gelen bir reklamcının eline tutuşturduğu kağıdı okuyor. Ona yalan söyle gerisine karışma demişler. Kılıçdaroğlu daha istatistik verirken yalan söylüyor.

Davutoğlu'ndan annelere büyük müjde

Bu halkın gelirini iyileştirmek için biz ne yaptık? Bakın bugün aile günü. Şimdi bir müjdeyi buradan paylaşıyorum. Ocak ayında ortaya koymuştuk. İlk doğumda anneye 300 lira, ikinciye 400 lira, üçüncüye 600 lira hediye verilecekti. Bugün bu uygulama başladı. Evlilikler kolaylaşacak, hane kurmak kolaylaşacak. Engelli ailelerine 789 lira maaş veriyoruz. Bir aile "Ben bir kaç gün dinlenmek istiyorum siz çocuğuma bakar mısınız?" dediğinde evine bakıcı gönderiyoruz. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gündem
Türkiye'nin tatbikatı sürüyor: Tank manevraları nefes kesti!
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Bosna Hersek'te Suriyelilere yardım kampanyası

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu