Ethem Sancak Doğan'a meydan okudu

Ethem Sancak Doğan'a meydan okudu


ES Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök ile ilgili 'Bazı şeyleri açıklarsam Türkiye'de barınamazlar' dedi.

Ethem Sancak Özkök'e meydan okudu

ES Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, 24 TV'de Ersoy Dede'nin konuğu oldu. 

Ethem Sancak; Doğan Grubu, Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök'le ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. 

Ertuğrul Özkök'ün 'Yakup Cemil' benzetmesine yanıt veren Sancak, "Okyanusun bir parçası oldular, okyanus ötesinin. O yüzden aynaya bakmaları lazım bana 'Yakup Cemil' diyebilmeleri için" dedi.

İşte Ethem Sancak'ın o açıklamaları:

"Yakup Cemil'i tarih bilenler bilir. Kullanılan bir piyondur Yakup Cemil. Darbe yaptırtıldı ona, sadrazam öldürtüldü. Yakup Cemil böyle bir tetikçidir. Şimdi ben bana 'Yakup Cemil' diyen arkadaşa soruyorum. Milliyet gazetesi nasıl el değiştirdi ve el değiştirirken Abdi İpekçi'nin öldürülmesi ile bir ilişkisi var mıydı? Yine bana cevap versin, Erol Simavi nasıl kaçırtıldı Türkiye'den ve Hürriyet nasıl el değiştirdi? Neyin karşılığında bunlar yapıldı?"

OKYANUS ÖTESİNİN BİR PARÇASI OLDULAR

"Bana izah etsin "Şimdi iş Silahlı Kuvvetler'e düştü" sözünü. Yine bana izah etsin kendi gazetesinde 40 yıl boyunca, asılmış bir Başbakan'ın asılma günü hürriyet ve anayasa günü diye kutlandı. Yakup Cemil bu. Ben ise ömrünü özgürlükler için, vesayete karşı adalet için harcamış, bütün geçmişiyle temiz bir adamım, hesap vermeyeceğim hiçbir yer de yoktur. Şu ana kadar da ne havuzdan ne kuyudan ne de başka bir yerden tek bir kuruş kaynak gelmemiştir benim şirketlerime. Allah'a şükür muhtaç da olmamışım. Ama bazı varidatların izah edilmesi lazım. Dışbank nasıl alındı, kaça alındı, kaça satıldı? POAŞ nasıl alındı, kaça alındı, nasıl satıldı? Kimler esir edilerek ve tetikçilik yaptırtılarak yaptırıldı bunlar? İş Bankası Genel Müdürü Ünal Korukçu nasıl teslim oldu ve arkasından genel müdür POAŞ ve Dışbank satışına nasıl onay verdi? Buralardan ne kadar servetler edinildi? Esas büyük havuz bu, büyük okyanus bu, zaten sonunda öyle büyüdüler ki okyanusun bir parçası oldular, okyanus ötesinin. O yüzden aynaya bakmaları lazım bana Yakup Cemil diyebilmeleri için."

ERTUĞRUL ÖZKÖK RÜYA GÖRÜYOR

Ethem Sancak, Ertuğrul Özkök'ün Yakup Cemil benzetmesi yaptığı yazı ile ilgili, "Şimdi o yazıda Ertuğrul, 'İşte bu Yakup Cemil ve tepesindeki adam gidecekler 7 Haziran'da, biz yine o muhafazakar kanatta olan bazı vicdanlı adamlarla, ki zaten bunları eleştirmeye başlamışlar, beraber gazetecilik yapacağız yine' diyor. Rüya görüyor rüya" diye konuştu.

"Ama ben de ona soruyorum, bizim cenahtan devşirdiği, beraber her hafta toplantı yapıp sofra paylaştığı bu adamlar kim?" diyen Sancak, "Bunların cevabını versin. Devşirdiği adamlar kim? Yakup Cemil'lik odur, Yakup Cemil'lik adam devşirmedir. Çünkü Yakup Cemil bir devşirmeydi, tıpkı Ertuğrul'un kendisi gibi. Onun için Ertuğrul'a söylenecek şeyler bunlar. Ben yakın zamana kadar bir değer veriyordum Ertuğrul'a ama tarih bilmezliğini ve cahilliğini gördükten sonra da muhattap bile almayı düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

AÇIKLARSAM TÜRKİYE'DE BARINAMAZLAR

"Benim geçmişte onlarla olan diyaloğumdan, bizzat kendi patronundan öğrendiğim bazı bilgileri burada açıklarsam Türkiye'de barınamazlar, Ertuğrul'la ve patronuyla ilgili. Onun için açtırmasınlar adamın ağzını. Darbelere nasıl payandalık yaptıklarını, bunları herkes biliyor."

"Bizim cenahtan devşirdiği yazarları ben biliyorum, onları açıklasın. O açıklamayacaksa ben açıklayacağım çünkü. Ve hangi koşullarda ve nasıl devşirdiklerini açıklayacak. Kimin ne zaman neye karşı teslim olduğunu biz iyi biliyoruz."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK İdlib’e saldırı hazırlığında
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Diktatör Trump'a karşı omuz omuza

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu