Aydın Doğan'ın planı deşifre oldu!

Aydın Doğan'ın planı deşifre oldu!


Elindeki medya gücünü kullanarak Türk siyasetini yıllarca dizayn etmeye kalkışan Aydın Doğan’ın 2007’de Abdüllatif Şener’i başbakan yapabilmek için nasıl uğraştığını Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu açıkladı.

ŞARAPLI RÖPORTAJ 

Doğan medyası o dönemde Başbakan  Yardımcısı Şener’i haberleriyle pohpohlamaya başlamıştı. Hatta Hürriyet, Şener ile “şarapların” ön plana çıkartıldığı bir röportaj yaparak, laik kesime  “gerici bir adam değildir” mesajını bile vermişti.  Hükümet kanadından hemen hemen hiçbir isim hakkında olumlu haber yapmayan Doğan Grubu, attığı başlıklar ve yaptığı yorumlarla dönemin Başbakan Yardımcısı Şener’i yere göğe sığdıramıyordu. 

 

'BAŞBAKAN' İLAN ETTİLER

Bir pankarttaki “Başbakanım hoşgeldiniz” yazısı ön plana çıkarılıyor, “Hemşeri dileği” olarak kamuoyuna duyuruluyordu. Doğan’ın köşe yazarları ise halkın Şener’e olan sevgisinden dem vuruyor, konuyu sık sık kaleme alarak başbakanlık için önceden zemin oluşturuyorlardı. Şehit cenazesi üzerinden bile rant elde etmeye çalışan Doğan Medyası, şehit ailesi ile Şener arasındaki konuşmayı “Terörü biterecek adam” mesajıyla okurlarına ulaştırıyordu. Doğan grubunun haberleri sonrası hükümet üyeleri katıldığı cenaze törenlerinde yuhanıyor, Şener'e ise tezahuratlar yapılıyordu. 

"PARTİYİ ŞENER'E TESLİM ET"

Soylu’nun sözleriyle deşifre olan plana göre Aydın Doğan, E-Muhtıra’yla devrilmesi planlanan hükümetin ardından DP’nin başına geçireceği Şener’i Başbakan yapmaya çalışacaktı. Katıldığı TV programında konuşan Soylu, Demokrat Parti Genel Başkanlığı'nı bırakacağı zaman Doğan Medyası’ndan bir gazetecinin gelip “Partiyi Abdüllatif Şener'e teslim et” dediğini söyledi.

 

Kaynak : Güneş

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu