Erdoğan Arnavutluk'ta önemli açıklamalar yaptı

Erdoğan Arnavutluk'ta önemli açıklamalar yaptı


Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta mevkidaşı Nişani ile açıklama yaptı.

Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle;

"Boynunuzun borcunu yerine getirin"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Akdeniz'de, Ege'de göçmenlerin, botlarda, balıkçı gemilerinde batarak nasıl öldüklerine hep birlikte şahit oluyoruz. Ne yazık ki bunlara karşı AB'nin takındığı tavırlar da ortada. AB'de müzakereci bir ülkenin cumhurbaşkanı olarak bunu söylüyorum.

Canımız yandığı için söylüyorum. Fakir, evsiz, yurtsuz, bu tür insanlara karşı duyarsız mı kalacağız? Bu insanlara karşı bir çözüm üretmek acaba gelişmiş ülkelerin sırtına borç değil mi? Biz diyoruz ki herkes, boynunun borcunu yerine getirmelidir."

Erdoğan, Balkanlarda barış ortamını zedeleme gayreti içerisinde olanlar bulunduğunu belirterek,

"Balkanların barış, refah ve istikrarına biz de çok önem veriyoruz. Özellikle Makedonya Cumhuriyeti'nde devam eden gerginliklerin diyalog yoluyla çözülmesini ve Ohri Anlaşmasıyla sağlanmış olan barışın zarar görmemesini temenni ediyoruz.

Terörden çok çekmiş bir ülkeyiz. Şu anda hala 30 yıldır devam eden terörle mücadele sürecimiz hala devam ediyor. Bunun bedelini çok iyi biliriz. Aynı bedeli Balkanlar'da, dünyanın değişik yerlerinde farklı ülkeler, kim olursa olsun, hangi dinden, hangi etnik unsurdan olursa olsun böyle bir bedeli ödemelerini istemiyoruz. Terörün kazananı kaybedeni, bunu ayırt edemezsiniz, olmaz. Her iki tarafta kaybeder. Aynı savaşta olduğu gibi" diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İsrail kendisine bir tampon bölge oluşturmak istiyor
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Şii ve Sünni koalisyonlarından IKBY referandumuna ret

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu