Davutoğlu: IMF'ye borç veren ülke haline getirdik

Davutoğlu: IMF'ye borç veren ülke haline getirdik


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Kütahya mitinginde konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- Buraya gelen Kayı boyu cihan devletinin temellerini attı. Bugün de Türkiye Cumhuriyeti oldu. İspat meydanda bu benim 31nci mitingim. Türkiye'yi karış karış geziyoruz. Doğusuyla Batısıyla. Türkiye'de adım atılmadık toprağına basılmadık tek bir santimetre bırakmayacağız.
- Biz Türkiye'yi IMF'den borç dilenen ülke olmaktan çıkarıp IMF'ye borç veren ülke haline getirdik. Ülkemiz itibar kazandı.

CUMHURBAŞKANIMIZA KİMSE DİL UZATAMAZ

- Şimdi herkes 12 Eylül'le hesaplaşmak istiyor. 28 Şubat'ta nerdeydiniz? HDP zaten o dönemki baskıların ürünü. Hiç utanmadan Evren ile Cumhurbaşkanımızın adını zikretmeye çalışıyor.

- Biz sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti kadroları darbelerin karşısında olduk her zamanda olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımıza kimse dil uzatamaz.

-  AK Parti çilelerin üzerinde yürümüş bir hareket. 28 Mayıs muhtırasının karşısında duran sadece AK Parti'dir.

CHP, MHP ve HDP "HAYIR" DEDİ

- Allah, millet ve tarih bizden yanadır. 2010 referandumuna giderken 1980 darbecileri yargılansın diye kanun değiştirdik.

- O zaman hepsi bize karşı çıktı. CHP, MHP ve HDP hayır oyu verdi, hayır için çalıştı. Darbecilere bir an bile taviz vermeden kim dimdik durdu. AK Parti durdu.

- Gezi provakasyonları sonrası AK Parti'yi hedef aldılar ama bizi sendeleyemediler. Kütahya şehit Başbakanına sahip çıktı. AK Parti darbecilere ve vesayetçilere hep karşı çıktı ve karşı çıkacak.

YARGI ÜZERİNDEN DARBE YAPMAYA KALKTILAR

- Yargı üzerinden darbe yapmaya kalktılar HSYK dur dedi. Adnan Menderes'e yapılmak istenen bize yapılmaya kalktı.

- 30 Mart'ta geldiler AK Parti dışında kim güçlüyse ona destek verin dedi bu paralel çete. Kütahya yerel seçimlerde destan yazdı.

- Şimdi bir kez daha 7 Haziran'da hepsi toplandılar geliyorlar. CHP-MHP-HDP, Paralel yapı ve kartel medya.

- Kütahya ayağa kalkacak mısın? AK Parti'ye sahip çıkacak mısın? 7 Haziran'a doğru giderken tuzakları görün Kütahyalılar.

- Siz Kayı boyunun çocuklarısınız. 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Saros harekete geçti: 18 Milyar dolar bağışladı

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu