'Bu senaryoları daha önce de gördük!'

'Bu senaryoları daha önce de gördük!'


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize'de CHP'nin eğitim vaadini "Birisi çıktı İmam Hatip okullarının orta kısmını kapatacağını söylüyor ve 1+8+4 olarak kamufle ediyor biz bu oyunu daha önce gördük bu senaryoları daha önce gördük" ifadeleri ile eleştirdi. Erdoğan "Başı açığı da başörtülüsü de hepsi benim kardeşim bunların arasına neden ayrım sokuyorsunuz problem bu sapık zihniyetlerde" dedi.

Cumhurbaşkanlığı'na ait özel uçakla Trabzon Havalimanı'na gelen Erdoğan'ı havalimanında İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Adalet Bakanı Kenan İpek, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon Milletvekili adayları ve AK Partililer karşıladı.
Erdoğan, karşılamanın ardından helikopterle Rize'ye hareket etti. Rize'deki programının ardından Trabzon'a gelecek olan Erdoğan, Atatürk Alanı'nda saat 16.00'da halka seslenecek. Erdoğan Rize'de halka seslendi.
Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:
- Rize'ye geçtiğimiz 12 yılda eski rakamla 9 kat trilyon yatırım yaptık Samsun'dan başlayan Karadeniz Sahil Yolunu biz tamamladık o tünel ve dağları deldik biz dertli ve sevdalıydık o delinmez denen dağları delerek yol yaptık. Kaza riskini minimize ettik. Rize'de 20 km bölünmüş yola 96 km yol ilave ettik Ovit Tuneli yarılandı devam ediyor bu tünel bittiği anda o karda kışta gidilmez denilen yollar aşılacak. Birileri af üretiyor biz de iş üretiyoruz. Rize-Artvin havalimanı için çalışmalara başladık artık Artvinli kardeşim Trabzon'a gitmeyecek. Allah ömür verdikçe Rize'ye hizmet vermeye devam edeceğiz.
Daha farklı bir ders vereceksiniz
- İstanbul'da Rizeli hemşehrilerim ile bir araya gelmemden anamuhalefet lideri rahatsız oldu benim milletim ile bir araya gelmemin demokrasiye zarar verdiğini söylüyor. Aynı fikirde bir gazeteci silahlı mücadeleye davet etmişti bu gazeteci televizyonda başını örten kadın özgürlüğünden vazgeçmiştir diyor. Bunlara gereken dersi 7 Haziran'da vermek zorundasınız Rize her zaman bu dersi verdi şimdi daha farklı bir ders vereceksiniz toptan.
Vesayet sistemini destekleyip alkış tuttular
- Şimdi birisi çıkmış ardında terör örgütü işçilerin Kabesi Taksim'dir diyor benim Kürt kardeşlerim inancına sahiptir bu ülkenin Müslüman Kürt evlatlarına Taksim'i Kabe olarak gösterenlere haddini bildirecek misiniz? 1950'den bu yana her seçimde hayal kırıklığı yaşıyorlar. Her darbe ve vesayet sistemini destekleyip alkış tuttular.

Problem bu sapık zihniyetlerde
- Başı açığı da başörtülüsü de hepsi benim kardeşim bunların arasına neden ayrım sokuyorsunuz problem bu sapık zihniyetlerde. Ne oldu? Bu yasar çıktı kıyamet mi koptu? Türkiye onların beklediği gibi bir karanlık çağa girmedi aksine bunların zihniyet karanlık. Bunların kök yok köksüz.
Daha önce bu senaryoları gördük
- Birisi çıktı İmam Hatip okullarının orta kısmını kapatacağını söylüyor ve 1+8+4 olarak kamufle ediyor biz bu oyunu daha önce de bu senaryoları gördük. Müslüman bir ısırıldığı delikten ikinci defa ısırılmaz. Kızlarım kapıdan geri çevrildi. Maalesef, kendi ülkemde üniversiteye gidemediler. Yurt dışına göndermek zorunda kaldım. Gidip Amerika'da, İngiltere'de okuyabildiler ama burada okuyamadılar. Erkek evladım da okuyamadı. Yüksek puanı olmasına rağmen o da katsayıya takıldı. O da gitti ABD'de lisans eğitimini aldı, Harvard'da mastırını bitirdi. Kıskanıyorlar işte, mesele bu. İmam hatipli Harvard'da nasıl okur? Okur işte bal gibi okuyor.
- Bizim barış ve kardeşliğe ihtiyacımız var bu barış ve kardeşliği kimse bozamaz.
Hala anırmasını bekliyorum
- 7 Haziran seçimleri aynı zaman yeni Türkiye inşasında da önemli bir süreç Türkiye kriz ve kaostan çok çekti o yılları gençlere anlatın okullarda, hastanelerde çektiklerinizi anlatın. Buradan İstanbul'a kaç saatte gidiyorduk. 1 milyona tuvalete gider hale geldik. Altı sıfırı atacağız dedik ve altı sıfırı attık. Paramız dolar karşısında bir yere geldi o zamanın köşe yazarlarından birisi 'altı sıfırı atsınlar Taksim meydanında anıracağım' demişti hala anırmasını bekliyorum.
-İtalya'da koalisyonları yasaklayan bir kanun çıkardılar. Aynı şekilde İngiltere'de seçimi kaybeden üç parti başkanı istifa etti ben ne demiştim partim birinci çıkmazsa istifa ederim demiştim onlardan bunu duydunuz mu? Şimdi aynı şekilde Başbakan ben istifa etmeye hazırım diyor ya siyasetinde bir onuru vardır siz neden bunu gösteremiyorsunuz?
- Yeni Türkiye'yi birlikte inşa etmemiz gerek ve buna hazır olmamız lazım. Biz görevi milletten aldık ve hesabı da millete vereceğiz. Rize yeni Türkiye'yi kurmaya hazır mı? Yeni anayasaya hazır mı?

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kilis'te askeri araç devrildi: 8 asker yaralı
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Katalonya geri adım atmayacak

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu