Ayşenur İslam'dan 'Anneler Günü' açıklaması

Ayşenur İslam'dan 'Anneler Günü' açıklaması


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Bütün arzumuz, bütün çabamız annelerin yüreklerinin yangın yerine dönmediği, annelerin evlat acısı yüzünden gözyaşı dökmediği bir Türkiye'yi inşa etmektir" ifadesini kullandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Bütün arzumuz, bütün çabamız annelerin yüreklerinin yangın yerine dönmediği, annelerin evlat acısı yüzünden gözyaşı dökmediği bir Türkiye'yi inşa etmektir" ifadesini kullandı. 

İslam, yayımladığı mesajla tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı.

Mesajında, "Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimiz; hoşgörünün, fedakarlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansımalarıdır" değerlendirmesinde bulunan İslam, İslam inancına göre anneliğin dünyanın en yüce ve kutsal vazifelerinden biri, annelerin ise iyiliği en çok hak eden değerli varlıklar olduğunu vurguladı. 

Geleceğin anneleri olan kadın ve kız çocuklarının insan onuruna yakışan bir hayat sürmeleri, sağlık hizmetlerinden istihdama, eğitimden sosyal ve siyasal hayata katılıma kadar her alanda layık oldukları konuma getirmek ve değerli katkılarını görünür kılmak için çaba sarf ettiklerini aktaran İslam, mesajında şunları kaydetti: 

"Bütün arzumuz, bütün çabamız annelerin yüreklerinin yangın yerine dönmediği, annelerin evlat acısı yüzünden gözyaşı dökmediği bir Türkiye'yi inşa etmektir. Bizim için annelerin mutluluğu, annelerin huzuru, annelerin yüzlerinin gülmesi her şeyin üzerindedir. Tarihi bir yol kavşağı olan Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşması büyük önem taşımaktadır. Bu sürece en büyük desteği yine annelerimiz verecektir. Bu anlamlı günde; annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak ve onların ilgisine layık olmak hepimizin asli görevidir. Anneler Günü vesilesiyle, toplumu şekillendirmede büyük rolü olan annelerimizi en içten duygularımla selamlıyor, genç yaşlı bütün annelerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan 'askeri müdahale' sorusuna cevap
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Katalonya krizi, İspanya'da sokakları karıştırdı

Hava Durumu

27°
Detaylı Hava Raporu