Davutoğlu: Papa ne diyorsa aynısını söylüyorlar

Davutoğlu: Papa ne diyorsa aynısını söylüyorlar


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Partinin Bitlis mitinginde konuştu.

Davutoğlu:

- Bitlis'e ilham almaya geldim. Kanaat önderleriyle görüşmek istedim. Onlar biri şöyle demiş "Eskiden bizi karakola çağırırlardı. Şimdi bizi Başbakan çağırıyor".

- İşte bizim farkımız bu. Türkiye'de öylesine yanlış işler yapıldı ki ama bugün AK Parti zihniyeti vardır milleti bir arada tutmak isteyen. Bugün CHP ve HDP ikiz kardeş oldu. İkisi birden diyanete, imam-hatip'e karşı çıkıyor.

- CHP'nin tek parti yönetiminde bu ülkenin evlatlarının dilini yasakladı. CHP nasıl Türkleri İslam'dan uzaklaştırmaya çalışıyor, HDP de Kürt kardeşlerimizi de.

- Alevi vatandaşlarımızı kendi akıllarınca memnun etmek için diyanete saldırdılar. Biz 78 milyonu bir ve beraber görüyoruz.

- CHP ve HDP bir ruh ikizi gibi. OHAL'i kaldırdık. Kürtçe isimleri yasaklayan anlayış vardı. Türk - Kürt kardeşliğini ebediyete kadar sürdüreceğiz.

- Türk'le Türk'üm Kürt'le Kürdüm. diyor şair. Başörtüsü yasağında Türk  - Kürt demeden tüm kardeşlerimize zulüm oldu. Bu yasağı kim kaldırdı? Özgürlüklerin tek adresi AK Parti'dir.

- Ne diyor Kılıçdaroğlu " Biz Bitlis'e gelmedik. O yüzden bize oy vermediniz? Ya sen buraya gelsen ne olur? Sen Bitlis'in, Türkiye'nin ruhunu anlaman. Sen ruhunu örfünün ahlakını anlayacaksın. Bunlar CHDP. Bunlar artık aynı zihniyetin eseri.

- Bediüzzaman'ın Şam hutbesini okusalardı İslam'ın birliğini anlarlardı.

- Bitlis Ermeni zulmünden çok çekti. HDP eşbaşkanı gidiyor yurtdışında Bitlis'i Ermenistan hartiasının dahil olduğu haritalar önünde konuşuyor.

- Dedelerimizin soykırım yaptığı iddialarına destek verenlere bu topraklarda oy verecek misiniz?

- Papa ne diyorsa bunlar aynısını söylüyor. Ermeni diasporası ne söylüyorsa bunlar aynısını söylüyor.

- Türkiye'ye karşı kurulmak istenen kıskaca karşı hep birlikte duracağız.

- Ekonomik kriz bekleyenlere rakamlar gerekli cevabı verdi. Bugün sanayi yatırımı açıklandı. Yüzde 4 büyümüşüz.

Çözüm sürecinde kıyamete kadar kardeşlik diyeceğiz.

Havalimanın etüt çalışmalarına başlıyoruz.Bitlis'i kavşak şehirlerden biri haline getireceğiz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kilis'te askeri araç devrildi: 8 asker yaralı
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Katalonya geri adım atmayacak

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu