Demirtaş'ın bu iddiası da yalan çıktı!

Demirtaş'ın bu iddiası da yalan çıktı!


Diyanet İşleri Başkanlığı, Demirtaş'ın Kürtçe Kur'an meali hakkındaki iddialarının yalan olduğunu fotoğraflarla kanıtladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı,  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting alanında gösterdiği Kürtçe Kur’an mealinin Diyanet tarafından değil bir vakıf tarafından basıldığı ve Erdoğan için alel acele bir tane meal hazırlandığı iddiasına yanıt verdi.

"İFTİRALAR KURUMUMUZU İNCİTİYOR"

Depolarını basın mensuplarına açan Diyanet İşleri Kürtçe Kuran-Kerim meallerini gösterdi. 10 bin adet basılan ve 7 bini dağıtılan meallerin basımının nisan ayında yapıldığının altını çizen Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr.Yüksel Salman, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hizmetleri üzerinden polemik yapılmasının ve spekülasyon üretilmesinin üzücü olduğunu belirterek, “İftiralar kurumuzu inciticiyor” dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın depoların kapılarını basın mensuplarına açılmasının ardından basın toplantısı düzenleyen Dr. Salman şunları söyledi:

KÜRTÇE MEAL ÇALIŞMALARINA 5 YIL ÖNCE BAŞLANDI

“Diyanet İşleri Başkanlığımız Kürtçe mealin basım çalışmalarını 5 yıl önce başlatmıştır. 2015’in ocak ayı itibariyle kitabın basımı kararını alınmıştır. Bu süreç içinde grafik tasarım tamamlanmış, nisan ayı içinde basım yapılmıştır. Nisan ayında basımı gerçekleştirilen 10 bin adet meal halkımızın istifadesine sunulmuştur. Kitabın tek nüsha olarak basıldığı, bir yayın evine ait olduğu bilgisi doğru değildir, gerçeği yansıtmamaktadır.
Malum, bir kitabın hazırlanması ve basılması uzun bir süreç gerektirir, 3-5 gün içinde tamamlanması mümkün değildir. 10 bin adet baskının 7 bini illerimizde dağılmaktadır. 3 bin adeti de Diyanet İşleri Başkanlığımız da tutulmaktadır, ihtiyacı  olan yerlere gönderecektir. Başkanlığımız 15 dilde Kuran-ı Kerim mealini istifadeye sunmuştur. Başkanlığımız büyük bir teşkilattır, küresel ölçekte hizmet vermektedir. 

"BUNLARI KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR"

Bu hizmetlerin büyük çoğunluğu daha önceden planlanmış hizmetlerdir. Ancak basımları bu tarihlerde yapılmıştır. Dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızı üzerinden bir polemik üretilmesi, özellikle yanlış bilgiler üzerinden suçlayıcı ifadeler kullanılması son derece inciticidir.İftiralar, 120 bin personeli olan kurumumuzu üzmüştür. Bunları kabul etmek mümkün değildir. Nisan ayının ilk haftasından itibaren depolarımıza giren kitaplar üzerinden yapılan spekülasyonlar son derece üzücüdür. Hizmetlerimiz üzerinden polemik yapılması haksız muameledir. Son günlerde yapılan iftiralar spekülasyonların bir parçasıdır.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • efe

    11 Mayıs 2015 13:01

    Cevap Ver

    ne yalan söyleyeceklerini şaşırdılar artık.birinin gerçekten bunlara artık ayar vermesi gerekiyor.

Gündem
Kerkük geriliminde yeni gelişme: Barzani açıklama yapacak!
Türkiye
Meteorolojiden 5 il için kuvvetli rüzgar uyarısı
Dünya
Kerkük geriliminde yeni gelişme: Barzani açıklama yapacak!

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu