Akdoğan'dan HDPve paralele sert eleştiri

Akdoğan'dan HDPve paralele sert eleştiri


Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Çözüm Süreci'nin düşmanı olan Paralel Yapı ile HDP'nin iş birliği içinde olduğunu belirtti.

Akdoğan, "Bu kara bir lekedir ve unutulmayacak. Çözüm Süreci'ne karşı olan lobilerle, Çözüm Süreci düşmanlarıyla, ulusalcı CHP ile HDP'nin flört etmesi ileride önlerine çıkacak" dedi.
Akdoğan, Çayyolu'ndaki Anadolu Gençlik Kulübü'nün açılışında yaptığı konuşmada, HDP ile CHP'nin Çözüm Süreci'ne destek olmadığını söyledi.

"HDP, CHP'nin taşeron örgütü durumunda" diyen Akdoğan, "Çözüm Süreci'nin düşmanı olan Paralel Yapı ile HDP işbirliği içinde. Bu kara bir lekedir ve unutulmayacak. Çözüm Süreci'ne karşı olan lobilerle, Çözüm Süreci düşmanlarıyla, ulusalcı CHP ile HDP'nin flört etmesi ileride önlerine çıkacak. Bütün bunlara rağmen biz Türkiye'yi büyütmek zorundayız. Güven ve istikrarı sürdürmek zorundayız" ifadesini kullandı.

Akdoğan, yan yana gelemeyecek partilerin, yerel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir araya geldiğine dikkati çekerek, "Düne kadar birbirine her şeyi söyleyenler, 'şer cephesi' diyorum ben, statüko bloku, yapmadıklarını bırakmadılar. Her yola başvurdular ama AK Parti'nin bileğini bükemediler. Çünkü millet, AK Parti'nin yanında. Şimdi küçük bir partiyi de peşlerine taktılar. Dediler ki 'Bu sefer başarırız' ama başaramayacaklar. Bu sıfır çarpan gibidir. İstedikleri kadar sayıyı arttırsınlar, sıfırla çarptığında sonuç değişmiyor. Bir kere samimi olmak lazım, dürüst olmak lazım, iyi niyetli olmak lazım" diye konuştu.

Yaklaşan 7 Haziran seçimlerinin hayati derecede önemli olduğunu dile getiren Akdoğan, bir yandan eski Türkiye'ye geri dönmek isteyenlerin, diğer taraftan da yeni Türkiye'yi kurmak isteyenlerin bulunduğunu söyledi.

Akdoğan, 12 yıllık iktidarları dönemindeki icraatlar ile güven ve istikrarın kalıcı olması, Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşması, yeni Anayasa'nın yapılabilmesi ve yeni Türkiye'nin yükselebilmesi için, AK Parti'nin güçlü bir şekilde bu seçimden çıkması gerektiğini ifade etti.

Sosyal devleti AK Parti'nin hayata geçirdiğini vurgulayan Akdoğan, "Fakir, fukara, yaşlılar, engelliler, bu insanlara AK Parti sahip çıktı. Engelli çocuğu olan insanlar eskiden düşünürdü, 'ben ölürsem, çocuğuma kim bakacak?' diye. Şimdi kimse düşünmüyor. Çünkü devlet sahip çıkıyor. Devlet ilgileniyor. AK Parti hem dünya mazlumlarının gür sesi oldu hem de Türkiye'deki garibanın sesi oldu" diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu