Savcı Sayan: Kılıçdaroğlu gidici

Savcı Sayan: Kılıçdaroğlu gidici


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun meydan meydan gezerek millete bol keseden vaatler vermesine Savcı Sayan ilginç bir değerlendirme yaptı.

Sayan, Kılıçdaroğlu’nun vaatlerinin milleti değil, kendi koltuğunu ilgilendirdiğini belirtti.

KILIÇDAROĞLU GİDİCİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçmene bol keseden dağıttığı vaatlerini Yeni Akit’e değerlendiren Savcı Sayan, “Kılıçdaroğlu milleti düşündüğü için vermiyor bu vaatleri. Onu kasetlerle oraya getirenler seçim sonunda onu oradan indirecekler. Can havliyle koltuğunu korumak için gemileri yaktı, ağzına ne gelirse hesap etmeden millete vaat dağıtıyor. Amacı CHP’deki koltuğunu korumak ama ne yaparsa yapsın o koltuktan kalkmak zorunda kalacak. 7 Haziran seçimleri sonrası Kılıçdaroğlu gidici” dedi.

BU VAATLERE ABD BÜTÇESİ YETMEZ

Kılıçdaroğlu’nun hesapsız vaatlerine ABD bütçesinin bile yetmeyeceğini dile getiren Sayan, “Şu anda Kılıçdaroğlu’nun bütün stratejisi koltuğunu korumak. İktidar olamayacağını kendisi de çok iyi biliyor. CHP’deki koltuk davası için hesapsız vaatlerde bulunuyor. Kılıçdaroğlu’nun bu bol keseden vaatlerine ABD’nin bütçesi bile yetmez. Vaatlerle birkaç puan alsam kârdır diye düşünüyor ama Türk halkı rüşvete gelmez. Çanakkale’de canını verenler çarıklarını ıslatıp giyiyorlardı. Ben bu halkın onların çocukları olduğunu biliyorum. Kılıçdaroğlu 15 ikramiye de verse bu millet Kılıçdaroğlu’na iktidar vermez ve vermemelidir” şeklinde konuştu.

Savcı, “Kılıçdaroğlu’nu oraya getirenler de çok iyi biliyor ki bundan bir şey çıkmaz. Paralel yapı ortakları kolayca çekip çevirecekleri, yönetecekleri başka bir alternatif bulamadıkları için Kılıçdaroğlu’na son kez şans verdiler. Çünkü Kılıçdaroğlu’nu rahat yönetiyorlar. Bu seçimde de bir şey yapamayacağını biliyorlar ama AK Parti’den ne kopartırsak kârdır düşüncesiyle son kez destek veriyorlar.

ESAS İSTİSMARCI KILIÇDAROĞLU’DUR

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ‘din istismarı’ suçlamasını da değerlendiren Sayan şunları söyledi: “Sen başında bulunduğun partiyle 60 yıl bu milletin inancını yaşamasına müsaade etmeyeceksin, şimdi kalkıp başörtüsü ve din istismarıyla vatandaşa şirin gözükmeye çalışacaksın, sonra da kalkıp zaten Müslümanca bir hayat yaşayan Erdoğan’ı istismarcılıkla suçlayacaksın. Buna kargalar da güler. Sen bir kez olsun Cuma Namazı’na, Bayram Namazı’na gitmeyeceksin; gitmediğin halde dini değerleri kullanıp istismar edeceksin ve bunun adı takiyye olmayacak, zaten 5 vakit namaz kılan insanı takiyye yapmakla suçlayacaksın. Sen Kılıçdaroğlu’nun dürüstlüğünü, helal kazanıyorum iddialarını Patnoslulara sor, onlar anlatırlar” dedi.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu